Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Sobota 23.3. v 9:00

Brigáda - příprava dráhy

Ostatní akce na dráze


AKTUALIZACE: Doplnění fotografií ze závodu 22.3.

V galerii byly doplněny fotografie vítězů závodu 22.3.2014 i celé sezóny v kategorii Mini Offroad.

POZVÁNKA: Sobotní brigáda 29.3.

Skončila nám zimní sezóna a začíná čas na přípravu pro léto. Proto se tuto sobotu 29.3.od 9:00 koná první letošní brigáda na naší venkovní dráze. Budeme uklízet a splachovat dráhu i depo. Vemte si s sebou košťata, případně lopatu, doporučuji podle dnešního počasí něco teplého na sebe a gumáky proti vodě, ve které se při splachování dráhy budeme brodit. Těším se se všemi na viděnou, Slávek.

POZVÁNKA: Členská schůze 27.3.

Ve čtvrtek 27.3. se od 19.00 koná v restauraci Zátiší pravidelná členská schůze klubu.

AKTUALIZACE: Výsledky a fotografie ze závodu 22.3.

Ke stažení jsou připraveny výsledky sobotních závodů kategorie Mini Offroad a F1. Zároveň jsou ve fotogalerii k nahlédnutí fotografie pořízené Slávkem Pfefferem.


POZVÁNKA: Pátý - poslední závod zimního seriálu

V sobotu 22.3. se v sokolovně v Čelákovicích uskuteční poslední zimní závody. Vedle dílčích výsledků závodů budou tentokrát vyhlášeny i celkové výsledky kategorie Mini Off-road a předány poháry. Ostatní kategorie budou pokračovat letní částí. Srdečně Vás všechny zveme.

Na přípravu dráhy se podle již osvědčeného modelu sejdeme v sobotu ráno v 6:30.

AKTUALIZACE: Kalendář na léto 2014

K nahlédnutí je kalendář na léto 2014. Čeká nás několik změn. Vzhledem k úbytku zájmu nevypisujeme závody pro kategorii Open GP 1:10 (spalovací). Naopak budou začleněny nové kategorie modelů na elektrický pohon, a to Hobby EP 1:10  a Open EP 1:5. Nově vypsané kategorie se pojedou spolu s ostatními EP závody (nedělní termíny). Pravidla se připravují a budou uveřejněna v nejbližší době.

UPOZORNĚNÍ: Úhrada členského příspěvku a schůze

Upozorňujeme všechny členy klubu na povinnost uhradit členské příspěvky na rok 2014 do konce února. Výše příspěvku činí 2000Kč. Zároveň zveme na pravidelnou členskou schůzi, která se bude konat ve čtvrtek 27.2. v čínské restauraci Zátiší v Čelákovicích.


POZVÁNKA: Pátý - poslední závod zimního seriálu

V sobotu 22.3. se v sokolovně v Čelákovicích uskuteční poslední zimní závody. Vedle dílčích výsledků závodů budou tentokrát vyhlášeny i celkové výsledky kategorie Mini Off-road a předány poháry. Ostatní kategorie budou pokračovat letní částí. Srdečně Vás všechny zveme.

Na přípravu dráhy se podle již osvědčeného modelu sejdeme v sobotu ráno v 6:30.

AKTUALIZACE: Kalendář na léto 2014

K nahlédnutí je kalendář na léto 2014. Čeká nás několik změn. Vzhledem k úbytku zájmu nevypisujeme závody pro kategorii Open GP 1:10 (spalovací). Naopak budou začleněny nové kategorie modelů na elektrický pohon, a to Hobby EP 1:10  a Open EP 1:5. Nově vypsané kategorie se pojedou spolu s ostatními EP závody (nedělní termíny). Pravidla se připravují a budou uveřejněna v nejbližší době.

UPOZORNĚNÍ: Úhrada členského příspěvku a schůze

Upozorňujeme všechny členy klubu na povinnost uhradit členské příspěvky na rok 2014 do konce února. Výše příspěvku činí 2000Kč. Zároveň zveme na pravidelnou členskou schůzi, která se bude konat ve čtvrtek 27.2. v čínské restauraci Zátiší v Čelákovicích.

REPORTÁŽ: Předposlední závody sezóny 2013-2014

V sobotu ráno se v čelákovické sokolovně opět sešlo dost nadšených modelářů, abychom postavili dráhu. I tentokrát to šlo rychle od ruky a tak za hodinu a půl již mnozí zkoušeli na dráze své modely v rámci volného tréninku před rozpravou. Nejdříve se na trat vydali jezdci s modely mini off roadů a pak, po odstranění překážek v podobě skoků a pokliček, si dráhu začali zkoušet i piloti formulí. Těch se tentokrát na dráze sešel stejný počet jako při posledních závodech, tedy pět. Není to žádná velká účast, když uvážíme, že neodrazili otec a syn Špitálský a na závody také nechodí David Mádr, který je bohužel, jako vozíčkář, odkázán na asistenční pomoc svých blízkých. Narození potomka v rodině je velká událost a radost, ale také starost. ..celý článek

AKTUALIZACE: Výsledky  4. závodu zimní série (8.2.2014)

Ke stažení jsou připraveny výsledky ze čtvrtého, předposledního závodu zimní sezóny.

UPOZORNĚNÍ: Fotografie ze sobotního závodu (8.2.2014)

V galerii najdete fotografie z části sobotních závodů. Bohužel osvětlení v sokolovně fotografování aut v pohybu příliš nepřeje a ani softwarové doostření neumí zázraky.....

POZVÁNKA: Pozvánka na předposlední závody zimní sezóny

Příznivci automobilového modelářství, zveme Vás na čtvrté závody zimní sezóny, které se uskuteční v sobotu 8. února v čelákovické sokolovně. Standardně budeme soutěžit v kategorii Mini Off Road a F1. Všichni jste srdečně zváni se svými modely a dobrou náladou.

Protože se to na posledních závodech osvědčilo, stavba dráhy proběhne opět ráno před vlastními závody (stihli jsme vše v klidu). Počítám s účastí členů klubu a pravidelnými staviteli dráhy již v 6:30 u sokolovny (předem děkuji). Máme vyzkoušeno, že se dráha dá postavit za rozumný čas a tak se nám ježdění ani nijak nezdrží. Těšíme se s Vámi na viděnou, RC klub.

POZVÁNKA: členská schůze ve čtvrtek 30.1.2014

První letošní členská schůze se uskuteční ve čtvrtek 30.1. Sejdeme se v Čelákovicích v čínské restauraci Zátiší v 19:00. (mipfe)

AKTUALIZACE: Výsledky třetího závodu (11.1.2014)

Ke stažení je aktualizovaná výsledková tabulka. Slávek Pfeffer přiblížil ranní přípravu dráhy a průběh závodů v reportáži, doplněné fotografiemi.

POZVÁNKA: Třetí závod zimního seriálu, první v roce 2014

Příznivci automobilového modelářství, přejeme Vám vše nejlepší v Novém roce a zveme Vás na letošní první závody, které se uskuteční v sobotu 11. ledna v čelákovické sokolovně. Standardně budeme soutěžit v kategorii Mini Off Road a F1. Všichni jste srdečně zváni se svými modely a dobrou náladou.

UPOZORNĚNÍ: Změna v přípravě dráhy

Stavba dráhy tentokrát proběhne až ráno před vlastními závody (vyzkoušíme to), a tak počítám s účastí členů klubu a pravidelnými staviteli dráhy již v 6:30 u sokolovny. Máme vyzkoušeno, že se dráha dá postavit za 1,5 hodiny a tak se nám ježdění toho dne ani nijak nezdrží. Těšíme se s Vámi na viděnou, RC klub.


PŘÁNÍ KRÁSNÝCH VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ

Vážení kolegové modeláři a naši příznivci, Děkujeme Vám za Vaši přízeň, kterou jste nám po celý dok rok věnovali a bez které se občas neobejdeme. Přejeme Vám všem, modelářům, Vašim rodinám i všem našim příznivcům, krásné a klidné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně pohody, pevné zdraví a mnoho úspěchů, nejen modelářských, v Novém roce 2014.

Vše nej Vám přeje RC klub Čelákovice.


POZVÁNKA: Závěrečná členská schůze

V letošním roce již poslední klubová schůzka proběhne ve čtvrtek 19.12. od 19:00. Sejdeme se jako obvykle v Čelákovicích v čínské restauraci Zátiší.

REPORTÁŽ: Druhý závod zimního seriálu

Druhou adventní sobotu dalo osmnáct modelářských příznivců přednost sobotě strávené se stejnými příznivci dvou modelářských kategorií před předvánočním shonem blížících se Vánoc. Proti prvním závodům bylo v každé kategorii o jednoho jezdce více, tak se na start postavilo 7 pilotů formule 1 a 11 jezdců v kategorii Mini Off Road. Mezi dospělými se míhali i čtyři junioři. Pavel Holub, kterého mnozí znají z jiných kategorií, přivedl na dráhu svého syna Lukáše, který si ..celý článek

POZVÁNKA: Druhý závod zimního seriálu

Je tu další závod! V sobotu 7.12. se sejdeme na druhém a v roce 2013 zároveň posledním závodu kategorií F1 a Mini Off-Road. Přihlašte se standardně pomocí přihlašovacího systému. Srdečně zveme nejen závodníky, ale i diváky.

Informace pro členy klubu - příprava dráhy proběhne v sokolovně v pátek 6.12. od 21:30.

REPORTÁŽ: Zahájení sezóny 2013-2014

Čtvrtou sobotu v listopadu jsme v Čelákovické sokolovně zahájili závody zimní sezóny v kategorii Mini Off Roadů v měřítku 1:18 (MOR) a s nimi také pohárovou sezónu ročníku 2013-2014 v kategorii F1. Stejně jako minulý rok i letošní zahajovací závody neměly největší účast, ale 10 jezdců v kategorii MOR a 6 pilotů vozů formule 1 si můžeme pochválit. Stejně, jako již loňský ročník, jedeme i letos na koberci společně kategorii teréních modelů buginek v měřítku 1:18 a vyloženě dráhových desetin formulí. Díky vydatné pomoci ..celý článek

AKTUALIZACE: Výsledky prvního závodu zimní Open série

Můžete si stáhnout aktualizovaný XLS soubor s výsledky prvního zimního závodu, podívat se na fotografie a přečíst si reportáž Slávka Pfeffera.

POZVÁNKA: Blíží se první závod zimního seriálu

V sobotu 23.11. odstartuje další ročník našeho zimního seriálu, jehož některé kategorie pak pokračují letní částí na venkovní dráze. V přihlašovacím systému jsou již termíny zavedeny a je možné se přihlašovat. Pokud jste naše zmní závody ještě neměli možnost navštívít, můžete se podívat do reportáží z minulé sezóny.

AKTUALIZACE: Kalendář na zimu 2013-2014

V aktualizovaném kalendáři najdete 5 termínů zimní série závodů. Stejně jako minulou zimu budeme soutěžit v kategorii F1 1:10 a Mini Offroad 1/18 2WD a 4WD.

AKTUALIZACE: Dokončení úprav fotogalerie

Byl dokončen převod galerie. Náhledy fotografií z jednotlivých akcí a od konkrétního autora jsou soustředěny vždy v jedné přehledové stránce. Kliknutím na náhled přejdete do režimu prohlížení, kde   je velikost fotografie přizpůsobována velikosti okna prohlížeče.

Pokud zjistíte nějakou nepřesnost, případně špatně uvedeného autora, zašlete upozornění.

REPORTÁŽ: Závěrečné závody sezóny Open GP 2013 a EP 2012-2013

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet a dost možná ještě dál, neleží rybník Brčálník, ale dráha čelákovického klubu. V sobotu 28.9. 2013 se na ní sešlo 8 statečných, aby se po jejím rozplynutí mezi sebou poprali v posledním závodě sezóny o konečné umístění. Takový úvod si pro článek vymyslela Jana Těhníková, která patří mezi hodně obětavé nečleny našeho klubu, bez níž si už závody neumíme ani představit.

Každopádně, víkendové ráno v sobotu i neděli bylo opravdu pod mlhou a při sobotním ránu nebylo vidět z jedné strany dráhy na druhou. Naštěstí po oba dny se mlha zvedla a nakonec byl slunečný den. Slunce se usilovně snažilo rozehřát dráhu, ale do depa se slunce za celý den ani nepodívalo. Proto se většina účastníků závodů v sobotu i neděli chodilo ohřát ..celý článek

POZVÁNKA: Závěrečné závody Open série na venkovní dráze 28-29.9.2013

A je tu šestý, poslední podzimní termín závodů naší Open série, pořádaných na venkovní dráze. Tradičně bude spojen s vyhlášením celkových výsledků a předáním hodnotných cen. V sobotu 28.9. pojedeme a uzavřeme vyhlášením celkových vítězů Open GP kategorie, v neděli 29.9. pak Open EP kategorie. Do závodu se přihlašte s použitím standardní webové přihlášky.

Zveme samozřejmě nejen jezdce, ale i fanoušky a příznivce automodelařiny. Přijďte se pobavit i zatleskat nejlepším jezdcům sezóny.

REPORTÁŽ: Pátý závod Open EP 8.9.2013

Už před sedmou hodinou na dráhu začali přijíždět první účastníci závodů Open EP. Mezi prvními dorazili i naši noví příznivci z Českobudějovického kraje, kteří jezdí kategorii F1. Depo se do osmi hodin zcela zaplnilo a závodní pole ve všech třech kategoriích bylo plné. Deset jezdců kategorie EP 1:10 zabralo stoly mezi empirem a časomírou, patnáct jezdců formulí F1 se rozmístilo po celém depu, Budějovičtí pak obsadili stoly ..celý článek, fotogalerieREPORTÁŽ: Pátý závod Open GP 7.9.2013

Ranní mlhy po cestě na dráhu slibovaly krásný den. I přes tento příslib se počet účastníků závodního klání nezvýšil a k registraci se dostavilo jen šest jezdců, což je nejslabší účast na závodech v letošním ročníku Open GP. Pohodu dne to ale v žádném případě nenarušilo a tak jsme se všichni na závodní den těšili. Ranní rozjížďky jsme jeli hromadně a tak každá kolize hrozila konečnou. Zůstat viset na dráze ..celý článek, fotogalerie

Průběžné výsledky Open série - pátý závod

Ke stažení je připraven soubor s aktualizovanými výsledky.

POZVÁNKA: Závody Open série 7-8.9.2013

Zveme na soutěžní weekend klubové Open série. V sobotu 7.9. pojedeme další závod v Open GP kategoriích, v neděli 8.9. v Open EP kategoriích. Přihlášte se s  použitím standardní webové přihlášky.

Srdečně všechny zveme.REPORTÁŽ: Čtvrté závody sezóny 2013

I čtvrté závody byly poznamenané nižší účastí v počtu závodních jezdců, k prezentaci se dostavilo osm jezdců, kteří také celý závod absolvovali. Už od rána nám přálo hezké počasí a tak hned po deváté hodině zavrčely motory našich modelů a jezdci si zkoušeli své modely. Dráha pro volný trénink se uzavřela po půlhodině a po rozřazení jezdců do dvou skupin jsme krátce před desátou začali rozjížďky. Vše probíhalo jako na drátku ..celý článek


REPORTÁŽ: Open EP z 14.7.2013

David zaslal reportáž z červencových Open EP závodů. Nepodařilo se zatím bohužel zajistit žádnou fotografii.

!!! POZOR - ZMĚNA TERMÍNU DAŠÍCH ZÁVODŮ OPEN SÉRIE !!!

Kolegové modeláři a příznivci našeho společného koníčka. Z technických důvodů se příští závodní víkend pátého Open GP a EP přesouvá o jeden týden dozadu, tedy na víkend 7-8.9.  Změna je zanesena v kalendáři a je již promítnuta i do přihlašovacího systému.

Děkujeme za pochopení, váš RC klub Čelákovice.

Výsledky srpnových závodů a reportáž z Open GP z 13.7.2013

K dispozici ke stažení je aktualizovaný XLS soubor s výsledky ze závodů, které proběhly 17 a 18.srpna. Slávek Pfeffer přispěl i stručnou reportáží k červencovému závodu Open GP.
Výsledky červencových závodů

Se zpožděním, za které se omlouváme, je k dispozici ke stažení aktualizovaný XLS soubor s výsledky z červencových závodů. V krátké době přibude i reportáž.

POZVÁNKA NA ZÁVODY OPEN SÉRIE 17-18.8.2013

A je tu další soutěžní weekend klubové Open série. V sobotu 17.8 se utkáme ve "spalovacích" GP kategoriích, v neděli 18.8 se pojedou "elektro" EP kategorie. Pro přihlášení použijte standardní webovou přihlášku.

Srdečně všechny zveme a těšíme se, že se po více než měsíční pauze opět na setkáme na naší dráze.

ZÁVODY OPEN SÉRIE 13-14.7.2013, BRIGÁDA A VÝSLEDKY

Podle předpovědi by mělo být slunečno a poměrně příjemné teploty - ideální podmínky. Zveme tak všechny zájemce na další díl našeho seriálu. V sobotu se opět utkáme ve "spalovacích" kategoriích, v neděli se pojedou "elektry". Pro přihlášení prosím použijte standardní webovou přihlášku. Nezapomeňte na povinné úpravy/vybavení pětin.

Členům klubu připomínáme standardní úklidovou brigádu, na které se sejdeme ve čtvtek v 17:00.

Na odkazech najdete aktualizovanou tabulku s výsledky a krátkou reportáž k sobotnímu závodu od Slávka Pfeffera.

Těšíme se na setkání.

POZVÁNKA NA ZÁVODY OPEN SÉRIE 15-16.6.2013

Čeká nás opět soutěžní weekend. Příští sobota a neděle budou ve znamení naší Open sěrie,  druhého letošního závodu pořádaného na venkovní dráze.

V sobotu se utkáme ve "spalovacích" kategoriích, nezapomeňte na povinné úpravy pětin. V neděli se pojedou "elektry". Pro přihlášení použijte standardní webovou přihlášku.

Těšíme se na setkání.

Reportáže ze závodů

V sekci s články jsou ke shlédnutí reportáže ze závodů Open GP z 18.5 od Slávka Pfeffera a Open EP z 19.5 od Davida Mádra.

Aktualizace výsledků

Ke stažení je připravena aktuální verze excel souboru s posledními výsledky. (mpf)

POZVÁNKA NA ZÁVODY OPEN SÉRIE 18-19.5.2013

Nadcházející sobota a neděle bude ve znamení prvních letošních závodů naší Open série, pořádaných na venkovní dráze.

Zahajujeme s sobotu závody kategorie Open GP. Sobotní závody kategorie pětin začnou dokončením úprav na modelech. Samozřejmě platí, že bez provedených úprav nebude možné model na dráze provozovat. Odhlučnění žeber motoru silikonem podle návodu na našich stránkách si musí každý udělat dopředu, osazení dodatečného výfuku a vnitřní vytlumení karoserie se bude provádět ráno na dráze.

V neděli navážeme Open EP sérií. Letní částí bude pokračovat kategorie F1 a odstartují ostatní výhradně venkovní kategorie.

Srdečně všechny zveme a těšíme se na setkání na dráze i mimo ni.

Kolegové modeláři - pětináři

v letošním roce nás na naší dráze čeká boj s hlukem. Znamená to některá technická opatření, která je nutno provést na našich modelech, tedy modelech v měřítku 1:5. První z opatření si musí každý provést na svém modelu doma ještě před příchodem na dráhu. Jde o odhlučnění žeber motoru. Celý postup je zachycen na ilustračních fotografiích, které pro vás nafotil při úpravě svého modelu Pavel. Z motoru odstraníte plastový kryt a úplně odmastíte žebra hlavy motoru. Pak aplikujete mezi žebra (podle fotografií) silikonový tmel odolný vysoké teplotě a mastnotám.

Další úpravy provedeme společně na dráze. Tyto další úpravy budou spočívat ve snížení hlučnosti výfuku jeho izolováním a odhlučněním filtru a karoserie modelu. Potřebný materiál budeme mít pro vás k dispozici připraven na dráze, vy si doma musíte z vnitřní strany odmastit karoserii (čistič brzd bez acetonu nebo opatrná jarová koupel), odmastit z vnější strany filtr vzduchu a očistit výfuk. Nebojte se, s úpravami vám pomůžeme minimálně radou a ukázkou.

Provádění úprav na modelu je nutností, bez nichž se nebude moci letos na dráze jezdit. Proto vás všechny zveme na otevírání dráhy, kde předpokládáme, že všechny úpravy společně provedeme a také si zajezdíme. Těšíme se s vámi na viděnou na otevírání dráhy. (mipfe)

Otevření dráhy, volné ježdění

V sobotu 4. května začínáme letošní letní sezónu tradičně dnem volného ježdění. Zveme všechny modeláře, kteří se chtějí seznámit s dráhou na tento den, aby si mohli vyzkoušet své modely po zimní sezóně. Zvláště zveme všechny pětináře, kteří se budou chtít během sezóny zúčastnit některého z našich závodů. Seznámíme vás s pravidly pro novou sezónu a budete mít možnost využít služeb našich dvorních mechaniků k nastavení svých modelů a jejich překontrolování před novou sezónou. Zároveň společně provedeme některé konstrukční úpravy na modelech, nutné pro letošní sezónu. Se všemi se těšíme na viděnou nejen na dni volného ježdění, ale i na námi pořádaných závodech letošní letní sezóny. Kalendář akcí je již na našich stránkách, přihlášení na závody bude probíhat standardním způsobem přes webový formulář.

Loňské vydařené otevírání dráhy doprovázelo pěkné počasí, můžete si je připomenout v galerii. (mipfe)

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy