Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Sobota 6.10.

9. Čelákovice Open 1/5 OnRoad

Neděle 7.10.

8. Čelákovice Open Elektro

Ostatní akce na dráze


Srpnové závody Open EP, Active Cup, F 1 a Moto

Posledním prázdninovým závodem pokračoval šampionát v neděli 12. srpna, do konce nám tedy zbývají už jen dva zářijové závody. Piloti kategorií Open EP 1:10 a F1 si na čelákovické dráze opět užívali soutěžní atmosféru i slunečný letní den. Jak je patrné z fotografií, jejichž autorem je jako obvykle Vláďa Čížek, bojovalo se opravdu urputně!


Po nadějném začátku sezony se znovu nesešli piloti motorek, a tak se závodilo pouze ve dvou výše zmíněných kategoriích; o něco více účastníků zaznamenala tentokrát kategorie F1. Jízdy následovaly od rána v rychlém sledu, jen co závodníci dobili baterky. Před pauzou na oběd a hromadným útokem na stánek s občerstvením, jehož nabídka se stále rozšiřuje, jsme tak stihli odjet 4 jízdy, přičemž po prvních třech rozjížďkách přišlo obvyklé rozřazení a dál se už startovalo hromadným startem.

Jezdům kategorie Open EP zbývalo po polední pauze odjet už jen dvě finálové jízdy a kolem druhé hodiny mohly být vyhlášeny výsledky. Na stupně vítězů vystoupali třetí Karel Štěpánek, druhý Míra Červ a první Víťa Hola.


Kategorie F1 měla o něco složitější scénář. Vzhledem ke krásnému počasí se jezdci shodli na přidání jedné bodované finálové jízdy, konečný výsledek se tak počítal na pět nejlepších jízd z celkových sedmi. Některým ale ani to nebylo dost, a tak Slávek změřil ještě dvě další jízdy, které však už neměly na celkové pořadí vliv a účastnili se jich už jen ti, kterým se stále nechtělo odložit vysílačku.

Příjemnou tradicí se stává, že se s formulí na startu objevují noví jezdci. Tentokrát to byl Jaromír Valášek, a také rodinný klan Šatoplechových na startu ještě posílil Jakub, který se v konečném pořadí umístil na výborném pátém místě před Lindou Šatoplechovou. Ta vyhrála mezi juniory před Davidem Lacim, který jen o místo za ní skončil i celkově.


Slávek Pfeffer potvrdil výbornou formu, kterou si drží celou druhou polovinu sezony, a opět zvítězil. Po nepatrně slabších výsledcích v předchozích závodech se z druhého místa radoval Vláďa Čížek a třetí dojel stejně jako minule David Mádr.


Příště se v Čelákovicích sejdeme v neděli s krásným datem 9. 9. Věříme, že se po návratu z prázdnin a dovolených řady závodníků opět rozrostou.

mad

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy