Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Sobota 6.10.

9. Čelákovice Open 1/5 OnRoad

Neděle 7.10.

8. Čelákovice Open Elektro

Ostatní akce na dráze


Vydařená premiéra

V sobotu 22. listopadu se v čelákovické tělocvičně jely první závody nové sezony 2014–2015 v tradičních kategoriích Mini OffRoad a F1, ke kterým se premiérově přidala kategorie Hobby.

Nemilé překvapení čekalo na stavitele dráhy, protože se zjistilo, že zmizely poklice používané k vytyčování trati. Poklice kromě plynulého přechodu simulujícího obrubníky na skutečných tratích pomáhají pilotům i při orientaci na trati, neboť mají kontrastní barvu a na koberci vyniknou. Byli jsme nuceni operativně použít barevnou lepicí pásku. Doufejme, že se brzy podaří ztracené pokličky nahradit.

Tvar dráhy byl pro začátek zimní sezony rozumně nezáludný a plynulý. Snad jen prohlubeň palubovky v pravém zadním rohu plochy nedělala modelům dobře. Já sám jsem se nějakou dobu závodů neúčastnil (vlastně jsem vynechal celý minulý ročník), pravidelné ježdění mi chybělo a hlavně na začátku jsem si připadal jako začátečník.

Sérii dopoledních rozjížděk zahajovala kategorie formulí, v níž se na startu seřadilo celkem 12 vozů rozdělených do dvou skupin. Po nich se do bojů pustili piloti modelů hobby, kde se utkávají desetinové podvozky s 21závitovým motorem, a každé kolo uzavřela kategorie mini offroadů, pro kterou na dráze přibyly umělé překážky a skoky.

A jak se závodníkům vedlo ve finálových jízdách, ze kterých vzešlo konečné pořadí?

Příští závody se uskuteční už v sobotu 6. prosince. Těšíme se na viděnou, možná přijde i Mikuláš!

[mad]

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy