Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Sobota 6.10.

9. Čelákovice Open 1/5 OnRoad

Neděle 7.10.

8. Čelákovice Open Elektro

Ostatní akce na dráze


Ukončení zimní sezóny 2013-2014

Sobotní ráno v sokolovně se podobalo těm předchozím. Hned od rána jsme stavěli dráhu a i tentokrát bylo dost pomocníků z řad soutěžících jezdců. Po hodině práce se na koberci již jasně rýsoval nový tvar dráhy, který spolu sdílely formule a mini Off Roady. Pavel dorazil po ránu také s velkou krabicí s dárky do již tradiční tomboly na závěr zimní sezóny.

Po povinné registraci jsme začali závodit. Ve formulích šlo o poslední závod na koberci, další již budou na venkovní asfaltové dráze. V kategorii mini Off Road se bojovalo o celkové prvenství. Pro dva jezdce šlo o umístění v závodě i celém seriálu. Mezi Petrem Vyhnálkem a mnou se strhl hned od začátku boj, který trval celý závodní den. Nedali jsme si nic zadarmo a pro nás oba to byl velice zajímavý a krásný sportovní zážitek. Ostatní soutěžící bojovali stejným způsobem a tak nebylo nic jasné až do posledního kola závěrečné rozjížďky. Při rozřazení na rozjížďky byl starý matador Honza Cinger zařazen do druhé skupiny mezi juniory a tak byl velkým oživením na lavičce jezdců. Čtyři drobní klučinové a na konci lavičky stojící Honza, který nejmenšího převyšoval o celou délku. Nijak to ale nevadilo souitěžnímu soupeření mezi nimi. Honza po takřka dvouleté odstávce byl zdatně stíhán malým Viktorem Vyhnálkem, který jednotlivá kola odjížděl v pomalejším, ale velmi pravidelném rytmu a právě tou pravidelnou jízdou byl těžkým soupeřem.

Závodní pole kategorie formule čítalo jen pět jezdců. Nováčkem na posledních závodech byl Martin Olšaník, který si po dlouhé době přijel zajezdit na koberci a celkem se mu vedlo velmi dobře. Velmi dobře si vedl Jakub Roček, kterému tělocvična vyhovuje a rychlá i technicky náročná trať na koberci je jeho oblíbená.

Soutěžní den v kategorii formulí skončil vítězstvím Jakuba Ročka, pro druhé místo si dojel Jan Hubr a jako třetí skončil již zmiňovaný Martin Olšaník.


V kategorii Mini Off Road vyhrál soutěžní den Petr Vyhnálek před druhým Miloslavem (Slávkem) Pfefferem a třetím v pořadí Filipem Krutilem.

Protože šlo o poslední závod kategorie Off Roadů v zimní sezóně, vyhlašovali jsme i celkové pořadí v kategorii za ročník 2013/2014. O vítězi při shodě bodů po škrtnutí nejhoršího výsledku rozhodoval nakonec právě škrtnutý závod. Celkovým vítězem ročníku se tak nakonec stal Slávek Pfeffer, na druhém stupínku stupňů vítězů stanul Petr Vyhnálek a třetí příčku obsadil Filip Krutil.


Mezi juniory celkové první místo obsadil Viktor Vyhnálek, druhé místo Dominik Krutil a na třetí příčce juniorů stanul Lukáš Holub.

Po vyhlášení výsledků došlo i na již tradiční tombolu. Nakonec si každý ze zúčastněných domů odnášel alespoň drobnost. Junioři a jednotliví vítězové tahali losy do tomboly vícekrát, a tak si někteří odnášeli až deset cen. Nadšení těch mladších bylo nakažlivé a tak se nakonec z drobností radoval každý, kdo si něco odnášel. Snad všichni, co se letošních zimních závodů zúčastnili, byli nakonec spokojeni a svou přízeň nám projeví i v dalším ročníku příští zimu.


Se všemi se těšíme za rok na viděnou a všem přejeme pěkné prožití letní sezóny ať s modely nebo bez nich.

Všechny fotografie naleznete v galerii.

[mipfe]
Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy