Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Sobota 6.10.

9. Čelákovice Open 1/5 OnRoad

Neděle 7.10.

8. Čelákovice Open Elektro

Ostatní akce na dráze


Druhé závody sezóny 2013-2014

Druhou adventní sobotu dalo osmnáct modelářských příznivců přednost sobotě strávené se stejnými příznivci dvou modelářských kategorií před předvánočním shonem blížících se Vánoc. Proti prvním závodům bylo v každé kategorii o jednoho jezdce více, tak se na start postavilo 7 pilotů formule 1 a 11 jezdců v kategorii Mini Off Road. Mezi dospělými se míhali i čtyři junioři. Pavel Holub, kterého mnozí znají z jiných kategorií, přivedl na dráhu svého syna Lukáše, který si nevedl na svých prvních závodech špatně. Do tělocvičny se se svým modelem mini off roadu vrátil po delší prodlevě Zdenek Hanzlík, který obsadil hezké čtvrté místo, a Pavel Holub, který vyhrál kategorii F1. Dráha byla tentokrát velmi technická a místo, kde by se dalo jet na plný plyn, se na dráze v podstatě nenacházelo, ač to mnozí určitě zkoušeli. Závodit jsme začali po deváté hodině a i se změnou dráhy mezi jednotlivými kategoriemi jsme do oběda stačili odjet všechny rozjížďky a první kolo finálových jízd. Zase jsme si dali k obědu přinesenou porci jídla z čínské restaurace. Vše probíhalo v klidu a bez zbytečných konfliktů na dráze. K bezproblémovému průběhu celého dne jistě přispěla i přítomnost Jirky Těhníka, který stejně jako na prvních závodech při střídání kategorií na dráze řešil osazení i odstranění překážek a pokliček na dráze. Díky Jirkově pomoci jsem se mohl v klidu věnovat časomíře a svým modelům mezi jednotlivými rozjížďkami.

Petr Pšondr vyměnil model mini off roadu za formuli a obsadil třetí místo. Bohužel pospíchal a tak na celkovém vyhlášení výsledků již nebyl a chybí na fotografii. Souboj mezi juniory v kategorii mini off roadů vítězně dotáhl do konce Viktor Vyhnálek před Dominikem Krutilem a Lukášem Holubem. Mladý Vašek Špitálský dojel mezi juniory na posledním, čtvrtém místě. Vašíkovým největším handicapem je jeho puberta a vzdorovitost, protože si nenechá poradit a jezdí si po svém, svým trucovitým způsobem. Ač jezdí už asi čtvrtou sezónu, chybou je, že si nenechá poradit. Stále jezdí systémem nic a plný plyn a plná pravá nebo levá. Něco mezi tím použije jen vzácně. Je mu to jen na škodu.

Na celkové výsledky závodu i celého poháru se můžete podívat na našich stránkách, výsledky ze dne pro krátkou informaci uvádím zde:

F1

1. Holub Pavel

2. Roček Jakub

3. Pšondr Petr


Jediný junior, Václav Špitálský dojel na sedmém místě.


MOR 2WD

1. Vyhnálek Petr

2. Krutil Filip

3. Pfeffer Miloslav


V juniorech bylo pořadí následující:

1. Viktor Vyhnálek (celkově 6)

2. Dominik Krutil (celkově 9)

3. Lukáš Holub (celkově 10)


Všem jezdcům a příznivcům automodelářského sportu přeji klidné prožití vánočních svátků a mnoho sportovních úspěchů v příštím roce. Se všemi jezdci obou kategorií se těšíme v novém roce na shledanou při dalších závodech našeho poháru.

[mipfe]

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy