Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Sobota 23.6.

Příprava dráhy od 7:30 !!!

3. Čelákovice Open 1/5 OnRoad

Neděle 24.6.

3. Čelákovice Open Elektro

Ostatní akce na dráze

Sobota 16.6.

Závod XRAY Racing Series

(7:00 úklid a příprava dráhy)

2. závod Open EP letní sezóny 2015 (neděle Open EP)

Ranní obloha, trochu rozpačitá ve svém zabarvení, neslibovala zrovna nejlepší počasí. Ve vzduchu bylo cítit vodu a tak jsme začali se závody hned po rozpravě. Systém hodnocení jsme vrátili k původnímu, hodnotí se čtyři nejlepší jízdy z celého dne a tak se všechny jízdy jely jako rozjížďky se startem na jméno. Závodní den se tak zase stal zajímavým a opět záleží na každé jízdě, jak se povede. V kategorii desetin šlo o každou jízdu a výsledky byly napínavé hned od první jízdy. Malé rozdíly v čase a prohazování pořadí na konci jízdy nedávalo klidu hned čtyřem jezdcům, kteří až do poslední jízdy neměli jasno v celkovém výsledku. V kategorii formulí si na vedoucí místo brousili dva jezdci, Honza a Jakub, ale nakonec z toho vyšel vítězně Jakub. Ostatní jezdci v závodním poli si drželi po všechny jízdy své pozice, které se také snažili ze všech sil uhájit před ostatními. Kategorie Hobby se svými jízdami vyrovná kategorii formule. Modely jsou rychlé, o něco málo odolnější než formule díky karoserii chránící kola. Pole jezdců je také celkem vyrovnané a pohled na závodní karoserie většinou typu Le Mans nabízí pěknou podívanou.

Se skvělým občerstvením od Jany a nakonec i počasím, které nám dopřálo suchý závodní den, se celý den vydařil. Po odjetí poslední rozjížďky došla na závěr závodního dne na vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií, které uvádím níže. U některých jezdců uvádím pro zajímavost i výsledné časy.


F1

1. Jakub Roček; 2. Jan Kraft; 3. Miloslav Pfeffer


Hobby EP

1. Martin Kučera; 2. Tomáš Voborský; 3. Tomáš Vorlíček

Junioři:

1. Filip Sládek jun.; 2. Adam Vorlíček jun.; 3. Lukáš Holub jun.


Open EP 1:10

1. Martin Sládek (68 kol/24m42,634s); 2. Miroslav Červ (68 kol/24m43,975s); 3. Michal Stehno (68 kol/24m31,318s)


Celý den se nakonec vydařil i díky teplejšímu a hlavně suchému počasí, které nám po celý přálo i přes ranní trochu zakaboněné nebe. Děkuji také Janě, že se jako vždy skvěle postarala o naše hladové žaludky a tím také přispěla k dobré náladě všech. Všem přeji krásný čas do příštích závodů a těším se se všemi na viděnou na dalších závodech pořádaných naším klubem.

Výsledky jsou k dispozici v excelu a fotografie naleznete v galerii.

[mipfe]

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy