Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Sobota 6.10.

9. Čelákovice Open 1/5 OnRoad

Neděle 7.10.

8. Čelákovice Open Elektro

Ostatní akce na dráze


Páté závody Open EP 2013

Už před sedmou hodinou na dráhu začali přijíždět první účastníci závodů Open EP. Mezi prvními dorazili i naši noví příznivci z Českobudějovického kraje, kteří jezdí kategorii F1. Depo se do osmi hodin zcela zaplnilo a závodní pole ve všech třech kategoriích bylo plné. Deset jezdců kategorie EP 1:10 zabralo stoly mezi empirem a časomírou, patnáct jezdců formulí F1 se rozmístilo po celém depu, Budějovičtí pak obsadili stoly na vzdálenějším konci. Úplně na konci depa se usídlilo již standardně pět jezdců kategorie Moto. V depu panovala dobrá nálada, ke které jistě přispělo i dobré počasí.

Ještě před rozpravou spousta jezdců vyzkoušela dráhu k volnému tréninku a nastavení modelů. Rozprava ukončila volný trénink a po rozdělení do skupin se začalo s rozjížďkami. Kategorie EP 1:10 a F1 byly rozděleny vždy do dvou rozjížděk a jezdilo se v ustáleném pořadí EP 1:10, F1 a na závěr Moto. Vše běželo hladce a i s nahazováním měl každý dost času na práci na svém modelu. V našem rozřazení to vycházelo na jednu rozjížďku každého jezdce za hodinu. Do oběda, opět velmi výborného od Jany Těhníkové, jsme stihli odjet všechny rozjížďky.

Svíčková Jany nás naladila na k dobrému odpoledni. Někteří si dopřáli i kávičku se zákuskem, který také patří ke stálicím repertoáru našeho bufetu.

Rozřazení do finálových jízd trochu zamíchalo jednotlivými skupinami, jejichž počet se neměnil. Všechny jízdy v jednotlivých skupinách byly krásnou podívanou. Jezdilo se v ostrém tempu a na dráze byly k vidění nádherné souboje mezi jezdci. Odstupy mezi jezdci byly často velmi těsné, o čemž svědčí i finálová rozjížďka v kategorii EP 1:10, kdy celá skupina jezdila naprosto vyrovnaně a pět jezdců skončilo ve stejném kole s odstupem mezi prvním a pátým pouhých 4,5 sekundy. Ve skupině formulí dosáhl Víťa Hola až k nájezdu 19 kol, co se nám ostatním jevilo jako z sci-fi. Do nedávna byl pro formule nájezd 17 kol považován za slušný, teď je již zapotřebí nájezd 18 kol, aby šlo o umístění na bedně. Výkony všech jezdců se právě v kategorii formulí velmi vylepšily a to vede k zajímavým závodům pro všechny zúčastněné. V kategorii motorek měl tentokrát smůlu Karel Pokorný, jehož stroj, jediný se spalovacím motorem, se rozhodl stávkovat a bojkotoval veškeré Karlovo úsilí o účast v závodu.

Celý den byl krásným zážitkem s velmi dobrými sportovními výkony. Na bedně tak v jednotlivých kategoriích stanuli následující jezdci“

Výsledky:

EP 1:10

1. místo Vítězslav Hola

2. místo Miroslav Červ

3. místo Jan Kanina


F1

1. místo Vítězslav Hola (nový jezdec v kategorii F1)

2. místo Petr Dvořák (úplně první setkání s kategorií F1)

3. místo Miloslav Pfeffer


Moto 

1. místo Michal Stehno

2. místo Tomáš Svoboda

3. místo Ladislav Rážek


Se všemi se těšíme na shledání při příštích, v tomto roce závěrečných závodech letošní sezóny Open EP. Protože jde o poslední závody v sezóně, budou se kromě vítězů dne v jednotlivých kategoriích vyhlašovat i výsledky celého poháru a těm, co budou stát na bedně připadnou příslušné poháry. Všechny vás zveme na setkání příště.

Fotografie z akce

[mipfe]
Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy