Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Čtvrtek 26.4. 17:00

Brigáda-příprava dráhy na sobotní otevření

Sobota 28.4.2018 9:00

Plánované otevření sezóny a  dráhy spojené s volným ježděním

Čtvrtek 3.5. 17:00

Brigáda-příprava dráhy na první závody

Sobota 5.5.

1. Čelákovice Open 1/5 OnRoad

Neděle 6.5.

1. Čelákovice Open Elektro

Ostatní akce na dráze

Sobota 12.5.

Závod XRAY Racing Series

Třetí závody zimní sezóny

Po nekonaných druhých závodech se na startu třetího podniku zimních závodů sešlo v čelákovické sokolovně deset jezdců kategorie Mini Off Road, a po čtyřech jezdcích v kategorii F1 a Hobby. Mezi dospělými se tentokrát našlo celkem 6 juniorů, což bylo velké zpestření.

Po časné ranní stavbě dráhy, registraci závodníků a rozpravě se začalo jezdit. Kategorie F1 a následně Hobby, pak mimo soutěž Martin Sládek s Mírou Červem, kteří si přišli jen zajezdit sami se sebou, a nakonec po nutném osazení překážek kategorie Mini Off Road. Protože předchozí tři jízdy F1, Hobby a mimo program Míra s Martinem byly v počtu 4, 4, 2, kategorie dvoukolek se jevila jako velké hemžení modelů. Kdo mohl, pomáhal s nasazováním a dost se při tom zahřál. Závody, které vypadají jako organizovaný zmatek, jsou velmi příjemným zpestřením. Každou chvíli se od jezdců rozlehne tělocvičnou výkřik „nahazovač“, to aby některý z okolo stojících pomáhajících jezdců, nasazovačů, obrátil model dotyčného zpět na kola. Velmi vydatným volajícím je malý Ríša Vyhnálek. Ostatní se ale občas také mohou ukřičet se svou žádostí o pomoc.

Během dne se na nás tentokrát přišlo podívat několik návštěvníků a podle toho, že se zdrželi déle, asi byli spokojeni. Spokojeni byli také všichni účastníci, kteří nakonec pomohli i s úklidem dráhy.

Pro rychlou informaci uvedu ještě výsledky dne.

F1

1. Richard Klik; 2. Jakub Roček; 3. Jan Hubr

Hobby EP

1. Jan Kraft; 2. Jiří Těhník; 3. Lukáš Holub jun.

Junioři:

1. Lukáš Holub jun.; 2. Filip Sládek jun.

Mini Off Road 1:18 2WD

1. Petr Pšondr; 2. Miloslav Pfeffer; 3. Viktor Vyhnálek jun.

Junioři:

1. Viktor Vyhnálek jun. (3); 2. Jakub Trégr jun. (8); 3. Jakub Olšaník jun. (9)


Fotografie od Martina Sládka najdete v galerii. [mipfe]

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy