Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Čtvrtek 26.4. 17:00

Brigáda-příprava dráhy na sobotní otevření

Sobota 28.4.2018 9:00

Plánované otevření sezóny a  dráhy spojené s volným ježděním

Čtvrtek 3.5. 17:00

Brigáda-příprava dráhy na první závody

Sobota 5.5.

1. Čelákovice Open 1/5 OnRoad

Neděle 6.5.

1. Čelákovice Open Elektro

Ostatní akce na dráze

Sobota 12.5.

Závod XRAY Racing Series

2. závod poháru Open GP letní sezóny 2015 (sobota Open GP)

Horké sobotní ráno přivítalo na dráze 8 jezdců kategorie Open GP 1:5. Z pravidelných účastníků chyběl jen Tomáš Kupilík, který ulehl s nemocí. V klidu a pohodě jsme si začali připravovat své modely na druhý závod sezóny. Přípravu jsme povětšinou zvládli všichni už doma a tak se jen dotáhlo, na co se zapomnělo a pak jsme už jen v družném rozhovoru čekali na devátou hodinu, až budeme moci jezdit. Protože se nás závodů účastní méně jezdců, zkusili jsme z modelů odstranit přídavné tlumiče výfuku. Všechna ostatní opatření jsme ponechali. Okolo půl desáté jsme spustili první rozjížďku. Protože jsme si chtěli den užít, bylo dostatek času i na seřizování modelů a klidný pohovor k tématu našich modelů a závodů.

Po rozjížďkách jsme se seřadili na startovní rošt k finálové jízdě. Start se povedl a samotný závod ubíhal ve svižném tempu. Každý po svém jsme se pokoušeli zajet co nejlepší jízdu a nedělat chyby, protože opět byla jediným nasazovačem Jana, která se musela čas od času vydat na závodní dráhu a napravit chybu jezdce. Pavel jel jako vždy skvělou jízdu a tak nám i s Jirkou brzo odejeli až nám nadělili pár kol. Nám, tedy zbytku startovního pole. Přesto si myslím, že se jízda nás všech ostatních výrazně zlepšila a je poměrně vyrovnaná. Tedy z pohledu na rozdíl v ujetých kolech. Pavel 70, Jirka stihl s uplynutím času 30 minut těsně projet smyčku a tak najel 69 kol a jezdci na třetím až šestém místě měli 66 a 65 kol s velmi malými rozdíly v čase. Rozdíl mezi Richardem a mnou byl jen 5 sekund v můj prospěch, Míla pak po technických problémech zaostal za Honzou o necelou setinu sekundy. Poslední dva jezdci, Karel a Zdenek měli technické potíže, ale závody dojeli.

V závodě jsme si zazávodili, a byl pro nás napínavý až do konce. Šlo nám každému o místo v cílové rovince. Celý den se vydařil a s výsledkem jsme někteří (já tedy určitě) byli spokojeni. A protože jde o závod, je třeba si říci i výsledky. Druhý závod vyhrál Pavel Holub, na druhém místě dojel Jirka Těhník a třetí bednu obsadil Slávek Pfeffer. Se všemi se těšíme na shledanou na dalších závodech našeho poháru.

Výsledky naleznete v excelu a fotografie v galerii.

[mipfe]


Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy