Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Sobota 6.10.

9. Čelákovice Open 1/5 OnRoad

Neděle 7.10.

8. Čelákovice Open Elektro

Ostatní akce na dráze


8. závody poháru Open GP a EP letní sezóny 2015

Ukončení letní sezóny

O víkendu 10 a 11 října jsme uzavírali letní sezónu na naší dráze. Standardně v sobotu pohárem GP a v neděli pohárem EP.

Než napíši o celkových vítězích, chtěl jsem se krátce zmínit o ukončené sezóně. Sobotního poháru se zúčastnilo celkem deset jezdců, kteří se více méně účastnili jednotlivých závodů. V průběhu ročníku jsme upustili od přídavných tlumičů na našich modelech, zatím stále zůstáváme na tlumicí tkanině na výfuku a silikonu v žebrech motorové hlavy. Musíme konstatovat, že se výkon motorů touto úpravou nijak nezměnil a tak si stále užíváme pěkné závody s našimi modely. Vytlumení karoserie (nalepení tří pruhů sádrokartonářské pěnové pásky z vnitřní strany karoserie na střechu) je už úplnou drobností, která snad nemůže omezovat nikoho. Celý rok jsme tentokrát měli klid od akcí proti našim závodům, obzvláště, když nohejbalová utkání na sousedním hřišti jsou přehlídkou všech možných zdrojů hluku (bubny, trumpety), který se nese celým údolím a také doléhá až k panelovým domům nad drahou.

Závěrečných sobotních závodů pětin GP se nezúčastnili jen Richard Klik a Pavel Holub, jinak se ráno na dráhu dostavilo celé startovní pole jezdců z naší desítky. Po ranní mokré rozjížďce se vyčasilo a finálová jízda proběhla na suchu. Start a potom už jen kroužení na trati. Vzpomněl jsem si v tu chvíli na bývalé závody dvanáctin Active, kdy jsme všichni stáli na empiru, a nikdo se nesměl dopustit chyby, protože to mohlo být fatální. Poslední půlhodinová finálovka byla stejná. Nepamatuji si, kdy se naposledy závodilo tak čistě a skoro mám chuť napsat i ohleduplně. Snad jen dva tři kolizní kontakty bez větších následků. Jinak opravdu krásné závody, které jsme si všichni společně užili. Za své pořadí v cílové pásce jsme si mohli každý sám. Poslední sobotní závod vyhrál Michal Blahovský, následovaný Miloslavem Stehlíkem, který najel stejný počet kol. Na třetím místě skončil tento závod Jirka Těhník, který po polovině odejetého času zvolnil a udržoval si třetí pozici.

Pohár elekter ukončil ve stejný víkend nedělní závod EP. Účast jezdců byla asi nejslabší za celou sezónu, ale na hodnotě a sportovním zážitku to nijak neubralo. Po celý den bylo k vidění krásné závodění a sportovní klání (tedy pokud je toto slovo na místě u závodů RC modelů). Stejně jako u GP a při závodech EP jsme nemuseli po celou sezónu rušit kvůli počasí žádný závod. Sice nám skáplo, ale nijak se to nepodepsalo na průběhu závodů. Vše se odejelo a ani jsme nezkracovali. Řekl bych, že z tohoto pohledu šlo o úspěšnou sezónu. Významnější událostí této sezóny pro nás byla návštěva delegace čínských modelářů, kteří si na naší dráze porovnali své jezdecké umění s našimi modeláři. Řekl bych, že docela úspěšně.

Za celou sezónu se na start v kategorii F1 postavilo celkem 18 jezdců, kteří se alespoň jednou účastnili našich závodů. v kategorii Hobby se pořadí zúčastnilo alespoň jednou celkem 11 jezdců a v kategorii Open EP 1:10 stanulo na startovní čáře se svými modely celkem 35 jezdců, z tohoto počtu pak 9 bylo z Číny.

I poslední závody Open EP proběhly k plné spokojenosti všech a tak se po vyhlášení výsledků dne rozdávaly poháry i za celou sezónu.

Nedělní závody skončili s následujícím pořadím v jednotlivých kategoriích:

F1

1. Jakub Roček; 2. Jan Kraft; 3. Miloslav Pfeffer


Hobby EP

1. Tomáš Voborský; 2. Milan Hanuš; 3. Filip Sládek jun.

Junioři:

1. Filip Sládek jun. (3); 2. Lukáš Holub jun.


Open EP 1:10

1. Petr Grof; 2. Martin Sládek; 3. Jan Kanina

Junioři:

1. Jakub Novák jun. (5)


V obou dnech posledního víkendu se po celodenních závodech vyhlašovaly i výsledky za celou letní sezónu. K vyhlašování výsledků patří i rozdávání pohárů a tak zde uvedu i výsledky za celou letní sezónu 2015:

Open GP 1:5

1. Jiří Těhník; 2. Miloslav Stehlík; 3. Jan Kraft


F1 1:10

1. Jan Kraft; 2. Miloslav Pfeffer; 3. Jakub Roček

Junioři:

1. Jan Prchal jun. (6)


Hobby EP

1. Tomáš Voborský; 2. Milan Hanuš; 3. Filip Sládek jun.

Junioři:

1. Filip Sládek jun. (3); 2. Lukáš Holub jun.(5); 3. Adam Vorlíček jun. (8)


Open EP 1:10

1. Martin Sládek; 2. Jan Kanina; 3. Miroslav Červ

Junioři:

1. Jakub Novák jun. (9); 2. Alfred Lao jun. (16); 3. Gank Cao jun. (17)


Dovolte mi, abych ještě závěrem poděkoval i Janě Těhníkové a její dceři, které se občas společně, někdy Jana sama staraly o naše žaludky na všech závodech konaných na dráze. Její kuchyně je skvělá a myslím, že mohu poděkovat za všechny a jen si přát, aby měla i příští rok chuť, čas i náladu se o nás stejně výborně starat jako letos. Děkuji i Jirkovi, bez něhož by kuchyň nebyla, protože se stará o její zásobování a převáží stále na dráhu a zpět spoustu surovin, které nelze nechat na dráze. Také se mu občas stane, že má po závodech dost jednotvárný jídelníček, když dojídá, co jsme my na dráze nesnědli. Ještě jednou děkuji.

Poděkování i vám, kteří si jezdíte na naši dráhu zazávodit a pomáháte dobrému průběhu závodů a přispíváte k dobré náladě všech při společně strávených víkendech.

Fotografie z obou akcí naleznete ve fotogralerii (GP a EP).

[mipfe]

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy