Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Sobota 6.10.

9. Čelákovice Open 1/5 OnRoad

Neděle 7.10.

8. Čelákovice Open Elektro

Ostatní akce na dráze


Osmé závody letní sezóny 2018 poháru GP

Open GP – osmé závody našeho poháru pětin byly společnými závody s modelářským klubem Svitavy. Protože jsme očekávali větší počet jezdců, na dráze jsme pracovali už v pátek. Po ránu úklid dráhy a pak byla dráha otevřená pro trénink. Přenocování na místě využil nakonec jen Míra Jurenka, který si přijel zatrénovat. Pátek tak byl velice klidný, a krom ježdění jsme ho strávili debatou nad modely i vlastním modelařením. V sobotu se do závodu registrovalo 15 jezdců a tak to vypadalo na hezké závody. Rozdělení do dvou skupin a pak rozjížďky, to byl dopolední program, který jsme dokončili po obědě. Zase po dlouhé době byla v kantýně Jana Těhníková, která se o nás všechny výborně postarala. Tímto jí ještě jednou děkuji a můžeme jen litovat, že s námi na dráze není častěji.

Po rozjížďkách jsme celé startovní pole rozdělili do dvou finálových skupin podle nájezdu z rozjížděk na sudé a liché a dali si dvě rovnocenné třicetiminutové finálové jízdy. O tomto schématu závodu jsme rozhodli již ráno, respektive předchozího dne, kdy několik jezdců ještě nebylo přihlášeno a vypadalo to na závod ve 12 lidech. O celkovém pořadí tak rozhodoval nájezd kol a dojezdový čas. Rozdělení dopadlo dobře, protože v obou finálových jízdách šlo o velmi krásné boje mezi jednotlivými jezdci. V jedné skupině Míla Stehlík s Mírou Jurenkou, ve druhé skupině Tomáš Kaláb s Petrem Rovným předvedli nádherný boj o vedení v závodu. V případě Tomáše a Petra rozhodly 2 vteřiny, mezi Mírou a Mílou šlo nakonec o 7 vteřin. Zkrátka napínavé do posledního kola. Opravdu skvělou jízdou se prezentoval Tomáš Kaláb, který celý závod nakonec vyhrál. Na závěr jsme zhodnotili nejen tento závod, ale i oba společné podniky a nakonec jsme vše završili tombolou. Na každého účastníka obou závodů vyšla nějaká maličkost, ať už ponožky nebo olej do motorů či různé čističe, každý si něco odnesl. Hlavní výhru v tombole, novou karoserii na cesťáka, nakonec získal Míla Stehlík, který díky tomu, že jezdí Porsche, ji vzápětí vyměnil za jinou cenu. Tedy až po proběhlé tombole. Pořadí se započítává i do našeho poháru pro ty, kteří ho jezdí pravidelně. Najdete je na našich stránkách. Abych vás neochudil o výsledné pořadí tak je zde:

Open GP 1:5

1. Tomáš Kaláb; 2. Petr Rovný; 3. Miloslav Stehlík


Sedmé závody letní sezóny 2018 poháru EP

Open EP – nedělní závody, po ránu trochu chladné co se týká počasí, přilákali průměrný počet jezdců. V kategorii 1:10 EP pět, ve „štokách“ 4 a ve formuli nakonec 6 jezdců. Kategorie Hobby byla opět bez jediného účastníka. Rozprava podle programu a krátce po deváté jsme rozjeli již předposlední závody letošní sezóny. Tempo závodu, tedy startu jednotlivých jízd jsme trochu zvolnili, ale i tak měli všichni čas na nabíjení a podle situace či potřeby jsme několikrát zdrželi start. Po odejetí třech rozjížděk jsme upravili pořadí na finálové jízdy, které se startovali opět z roštu. Hromadný start finálových jízd probíhal z roštu do první táhlé zatáčky a probíhal v klidu. U každé jízdy bylo něco pěkného na sledování. Spokojeni snad byli všichni jezdci a o výsledcích nebylo rozhodnuto do poslední jízdy a tak to má být. Závodit až do konce. Pro úplnost tak ještě uvedu výsledné pořadí dne:

F1

1. Vladimír Šulc; 2. Jakub Roček; 3. Miloslav Pfeffer

Junioři:

1. Lukáš Holub jun. (5); 2. Jakub Trégr jun. (6)


Hobby EP – kategorie byla neobsazena jezdci

1. -; 2. -; 3. -


Open EP 1:10

1. Matěj Šulc jun.; 2. Miroslav Loupý; 3. Jan Kanina


13,5T Stock

1. Karel Štěpánek; 2. Jan Neuwirth; 3. Lukáš Najbrt


Příště se již sejdeme v letošní sezóně naposledy a čeká nás tak i celkové vyhlášení výsledků za celý pohár. Všechny proto zveme na poslední závody na začátku října a těšíme se s vámi na viděnou. [mipfe]

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy