Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

Sobota 20.7. Open GP

Páté závody spalovací on-road kategorie 1/5.

Neděle 21.7. Open EP

Páté závody elektro kategorií 1/5, 1/10, motocyklů a formule 1.


GP 2019 Large Scale 1:5

Společný závod RC klubů MK Svitavy a TJ Spartak Čelákovice

Sobota 10.8.2019 Svitavy

Sobota 14.9.2019 Čelákovice

Ostatní akce na dráze

Sobota 13.7.

XRAY Racing Series

Open GP

Krásné počasí přivítalo jezdce opět na naší dráze. Po standardních procedurách, registraci, volném tréninku a rozpravě se jely rozjížďky. Před obědem jsme stihly dvě a tak hned po odpoledním klidu se jela poslední a vzápětí i finálová jízda. Celou finálovou jízdu nebylo jasné, jaký bude výsledek. Na prvních pozicích se spolu střídali Tomáš Kaláb, Jirka Těhník a Miloslav Stehlík, kteří si nedarovali vůbec nic a záleželo na malých chybách, které rozhodovaly o pořadí. O napínavosti celé finálové jízdy vypovídá i to, že čtyři jezdci měli v cíli plný počet kol a mezi prvním a čtvrtým bylo 16 vteřin po půlhodině závodu. Bylo to velmi napínavé. Všech osm jezdců se snažilo o co nejlepší výsledky a co největší nájezd kol. Poprvé byl na závodech Lukáš Najbrt, který i přes kolizi s modelem neskončil poslední.

Pro informaci je nutno uvést výsledné pořadí, které po půlhodinovém finále dopadlo následujícím způsobem:

Open GP 1:5

1. Tomáš Kaláb (72kol); 2. Miloslav Stehlík (+1,66 sec); 3. Jiří Těhník (+8,29 sec)

(fotografie)


Open EP

Smutné ráno bez Hanky Stehnové, která tentokrát bohužel nemohla na závody přijet a tak zůstala naše kantýna opuštěná. Naštěstí jsme ještě před závody dali vědět na stránkách, že Hanka nebude a tak s tím účastníci počítali (většina). Po registraci, volném tréninku a rozpravě se rozjelo kolo rozjížděk. 8 jezdců v kategorii 1:10 EP, 5 jezdců kategorie Hobby a 6 registrovaných jezdců v kategorii F1, se střídalo na trati. Slušné výkony všech jezdců poskytovaly pohled na krásné závody modelů. V kategorii 1:10 EP rozhodovalo o pořadí na stupních vítězů jen půl vteřiny, které navzájem dělilo 2 a 3 místo.

Krásné počasí přispělo k pohodě na dráze a spokojenosti všech zúčastněných. Proto ještě pro informaci uvádím výsledky jednotlivých kategorií. Tak tedy:


F1

1. Jakub Roček; 2. Vladimír Šulc; 3. Miloslav Pfeffer

Junioři:

1. Jakub Trégr jun. (6)


Hobby EP

1. Lukáš Najbrt; 2. Lukáš Holub jun.; 3. Martin Doležán

Junioři:

1. Lukáš Holub jun. (2)


Open EP 1:10

1. Matěj Šulc jun.; 2. Petr Grof; 3. Vítězslav Hola

Junioři:

1. Matěj Šulc jun. (1); 2. Jakub Doležal jun. (8)


Všem blahopřejeme k dosaženým výsledkům a těšíme se se všemi na viděnou na příštích závodech, na které Vás všechny už teď zveme. [mipfe]

(fotografie)

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy