Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

POZOR ZMĚNA TERMÍNU


Čtvrtek 5.12 - schůze 19:00

Pravidelná schůzka vedení klubu v restauraci Zátiší.

Ostatní akce na dráze


Open GP

Předpověď krásného počasí a devět přihlášených jezdců společně slibovalo pěkný závodní víkend. Pravidelné ranní procedury jsme zvládli bez zbytečných průtahů a tak se po deváté hodině začalo jezdit.

Rozjížďky jsme jeli v rozdělení na dvě skupiny a dopoledne jsme si dvě v klidu odejeli. Oběd, pak následovaly třetí rozjížďky za plného slunečního svitu, kdy se dráha už dost vyhřála a auta se krásně proháněla na dráze. Bohužel si Tomáš Kaláb přivodil svou opravdu rychlou jízdou během poslední rozjížďky karambol a tak nakonec na finálovou jízdu nenastoupil, ač mu příslušela první startovní pozice na startovním roštu. Finále se jelo bez jeho účasti, ačkoliv se mu podařilo během prvních dvou rozjížděk v každé nadělit nejúspěšnějšími Mílovi Stehlíkovi pokaždé 12 vteřin. Auto mu jelo jedna báseň.

Finálová jízda se startovala nadvakrát. První start nebyl povedený, protože v druhé zatáčce se ve skrumáži ocitlo hned několik aut, a tak jsme start opakovali. Druhý start byl již povedený a pořadí na prvních třech místech se udrželo od startu až do cíle. Po šesti minutách jízdy musel do depa Tomáš Kupilík, aby se po 7 minutách vrátil do závodu. V desáté minutě pak potkala technická závada Petra Piťhu, praskla mu spojka na výfuku a tak také deset minut v depu opravoval. Při porovnávání časů jezdili všichni skoro dokonale stejná kola. Časy se většinou pohybovali do jedné vteřiny rozdílu a tak se nikdo výrazněji nepropadal nebo nezrychloval. Zkrátka moc pěkné na podívanou. Zásah nasazovače, kterým byl nejedoucí Tomáš Kaláb, tak byl zapotřebí snad jen jednou, a to nasazoval svého otce Zdeňka. Závod byl krásný jak pro náhodné diváky, tak i pro jezdce. Malá chyba znamená kardinální dopady do pořadí. Tak pro vás ještě výsledky třetího závodu:

Open GP 1:5

1. Miloslav Stehlík; 2. Jiří Těhník; 3. Miloslav Pfeffer

Open EP

Depo a dráha se zaplňovali poměrně rychle. Všechny stoly byly obsazeny a tak to pro všechny byl příslib hezkých závodů. Po dlouhé době se na start přihlásilo po dvou juniorech do kategorie F1 a Hobby. Počet jezdců v jednotlivých kategoriích 1:10 EP, F1, Hobby 1:10 a 13,5 Stock byl 6, 4, 6 a 7. Tentokrát se mi nejvíce líbila kategorie Hobby, kde sice pomaleji jedoucí modely spolu sváděly nádherné souboje v jednotlivých jízdách. Pár technických závad na modelech bylo vždy odstraněno v čase do další jízdy a tak všichni dokončili závodní den se štítem. Je to veselejší podívaná, když je více účastníků a závody pak získávají chvílemi na dramatičnosti. Po celodenním ježdění došlo nakonec i na vyhlášení výsledků, které skončili takto:

F1

1. Miloslav Pfeffer; 2. Lukáš Holub jun.; 3. Jaromír Trégr
Junioři:
1. Lukáš Holub jun. (2) ; 2. Jakub Trégr jun. (4); 3. -

Hobby EP

1. Martin Doležán; 2. Pavel Kejdana st.; 3. Miroslav Vlk
Junioři:
1. Jakub Olšaník jun. (4); 2. Adam Rajniš (6); 3. -

Open EP 1:10

1. Karel Doležal; 2. Miroslav Loupý; 3. Jan Kanina

13,5T Stock

1. Martin Grivalský; 2. Karel Štěpánek; 3. Lukáš Najbrt


Další závody budou už pravděpodobně za tropických veder a doufejme, že bez bouřek z tepla nebo nějakých náhlých přívalových dešťů. Všechny vás srdečně zveme a těšíme se s vámi na další setkání při naší společné zábavě.
[mipfe]

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy