Vítejte na našich stránkách

Seznamte se s naším RC klubem. Získejte informace o naší činnosti, pořádaných akcích, dráze, podmínkách členství a kontakty. Podívejte se na soutěže a jejich výsledky.

Klubové akce

POZOR ZMĚNA TERMÍNU


Čtvrtek 5.12 - schůze 19:00

Pravidelná schůzka vedení klubu v restauraci Zátiší.

Ostatní akce na dráze


Vznik klubu

Vznik klubu se datuje do roku 2004. Pár nadšenců, neúnavně hnaných vpřed následným dlouholetým předsedou klubu Pavlem Holubem, dalo dohromady své zkušenosti, vznikl klub, a ve sportovním areálu TJ Spartak Čelákovice nová asfaltová dráha. Dráha byla navržena tak, aby vyhovovala modelům v měřítku 1:10 a zároveň byla plně využita dostupná plocha.

Vzniklý RC Klub TJ Spartak Čelákovice začal působit jako samostatný oddíl v rámci TJ Spartak Čelákovice. Jak tomu u podobných zájmových aktivit bývá, tak se v průběhu času v klubu vytvořilo jádro nadšenců, kteří pro klubovou činnost a rozvoj klubových aktivit dýchají, obětují jim významnou část volného času, a prakticky tvoří náplň a směrují činnosti klubu. Na toto jádro je nabalena neméně důležitá skupina modelářských nadšenců, jak z řad členů, tak i nečlenů, kteří svou účastí na pořádaných akcích a svou podporou a dávají celé činnosti smysl.

Náplň činnosti klubu

Názory na to, na co by se měl klub ve své činnosti hlavně zaměřit, se vyvíjely společně s tím, jak přicházely nové zkušenosti, doplňovala se členská základna, přicházely možnosti dalšího rozvoje dráhy a zázemí. Od počátku se aktivity klubu zaměřovaly na pořádání akcí, které byly schopny oslovit jak začínající, tak i špičkové jezdce, dávající přednost nestresující a přátelské atmosféře. Pořádané seriály jsou vyváženou kombinací kategorií navržených tak, aby byly finančně únosné a umožnily plnohodnotně soupeřit na dráze, nikoli obsahem peněženky, a kategorií, které lze náročností považovat za srovnatelné celorepublikovým seriálům a mistrovstvím. To podtrhuje i to, že se v rámci klubových činností jezdí královská třída spalovacích modelů v měřítku 1:5 i speciality jako jsou RC motocykly.


Aktivity klubu směřují i nad rámec vlastního sportovního vyžití. Na úvodní podnět jednoho ze zájemců o členství jsme reagovali kompletní úpravou přístupových cest i zajištěním přístupu na vyvýšené stání, používané k řízení modelů, pomocí speciálního výtahu. Kolegové vozíčkáři se tak mohou účastnit nejen samotných závodů, ale s pomocí jen jedné asistenční osoby i plnohodnotně trénovat. A jejich uznání nás samozřejmě těší, protože takto vybavená není zatím žádná další dráha v republice. Snažíme se samozřejmě vyjít vstříc i veřejnosti, vedle propagace automodelářství jsme i výrazně vylepšili prostory pro diváky.


Během zimy, kdy je venkovní dráha uzavřena, klub využívá tělocvičnu TJ Spartak. Některé seriály závodů se tak jezdí pouze v zimě v tělocvičně na kobercové dráze, některé pouze v létě na otevřené venkovní asfaltové dráze. Máme ale i celoroční seriály, které začínají zimní částí v tělocvičně a pokračují letní částí na venkovní dráze.

Všechny závody jsou pořádány jako otevřené (Open), není tedy třeba být členem klubu ani držitelem jakékoli jezdecké licence.

Seriál Čelákovice Open GP (Gasoline Powered - spalovací motory)

Je určen pro kategorie silničních modelů na spalovací pohon:

Kategorie Sezóna Charakteristika
Large Scale 1:5 GP
léto Závody opravdu velkých cestovních modelů aut v měřítku 1:5. Závodní vozy jsou vybaveny motory shodnými s motory v motorových pilách. Vozidla mají poháněnou zadní nápravu a chovají se na dráze jako dospělá auta, jen s tím rozdílem, že nesedíte uvnitř.
Open GP 1:10 GP
(2015 nevypsáno)
léto Závody modelových aut v měřítku 1:10 se spalovacím motorem. Jde o dráhové modely s pohonem všech kol.

Seriál Čelákovice Open EP (Electric Powered - elektrické motory)

Je určen pro kategorie elektrických silničních modelů:

Kategorie Sezóna Charakteristika
Open 1:10 EP
léto Závody modelových aut v měřítku 1:10 s elektrickým motorem. Jde o dráhové modely s pohonem všech kol. Modely jsou technicky velmi pokročilé a dosahují překvapivě vysokých rychlostí.
Hobby 1:10 EP
(novinka 2014)
lětoNová kategorie a ambicí oslovit hlavně uživatele RTR sad a začátečníky. Omezení je dané na výkon pohonu, účelem je vytvořit konkurenceschopné závodní prostředí bez průvanu v peněžence.
Active Cup 1:10M Čelákovice
(2014 nevypsáno)
zima-léto
Autíčka v poháru Active Cup jsou provedena v měřítku 1:12 a mají poháněna všechna kola. Rychlost je slušná a o dramatické okamžiky není na dráze nouze. Jde o celoroční pohár, polovina závodů se jede v tělocvičně, polovina na venkovní dráze.
F1 1:10
zima-léto
Závody F1 jezdíme s takřka přesnými modely formulí ve stájových barvách i ve vlastních barevných kreacích. Jde o celoroční pohár, polovina závodů se jede v tělocvičně, polovina na venkovní dráze.
Mini Off-Road 1:16  EP
zima
V podstatě velmi levná kategorie pro zimní sezónu. Jde o modely s hnanou pouze zadní nápravou, prodávané jako hračky. Překvapí vás jejich jízdní vlastnosti, i to, jaké karamboly bez potíží vydrží. Na naučení se jezdit s modelem ideální. Jede se společně s modely s pohonem obou náprav (4WD, čtyřkolky), které jsou oproti kategorii 2WD výrazně dokonalejší, ale i dražší. Na vyžití shodné s dvoukolkami.
Large Scale 1:5 EP
(novinka 2014)
léto Nová kategorie pro velká elektrická cestovní auta. Je zatím experimentální a proto s minimálními omezeními na konstrukci a pohon modelu.
Moto 1:5
léto Skutečné modelové motocykly jezdí po dráze a Vám se zdá, že každou chvíli porušují fyzikální zákony. Jezdci na skutečných motocyklech při pohledu na tyto modely určitě hned poznají, že zde fungují stejné principy, jako u skutečných motorek

Kalendář

středa
22
květen
2013
Emil
týden 20

Předpověď počasí

Rychlé odkazy