1. Open GP+EP

Open GP – 7. a 8. května jsme úspěšně absolvovali první závodní víkend našeho poháru Čelákovice Open. V sobotu se již tradičně na dráze sešli jezdci kategorie Open GP. V počtu 6 jezdců jsme zahájili sezónu. S ohledem na probíhající pylovou sezónu jsme naše modely museli po každé jízdě zbavit spoustu pilu, ač se Jirka po ránu skoro celou hodinu snažil objíždět dráhu mechanickým koštětem. na dráze se objevily nové karoserie z dílny Tomáše a Zdenka Kalába. Míla Stehlík si rozjížďky odejel s plastovým modelem, ale na finálovou jízdu musel nakonec zvolit duralový podvozek, protože ho jeho starý model zradil a nechtěl jet. Myslím, že to byla Mílova premiéra s duralem. Zhostil se jí ale více než dobře, po napínavém závodu stanul na bedně.

Výsledné pořadí pak bylo následující:

Open GP: 1. Tomáš Kaláb; 2. Miloslav Stehlík; 3. Jiří Těhník

Open EP – zahajovacímu závodu patřila neděle. do úvodních závodů se přihlásili jezdci s celkem 26 modely. v jednotlivých kategoriích pak jelo 7 jezdců v kategorii Modified, 11 jezdců s modely F1 a 8 jezdců v kategorii 13,5 Stock. Po velmi dlouhé době se zaregistroval a také závody odejel mladý Jiří Vyšín, který si v dávné minulosti ještě na naší staré dráze zajel mnoho závodů s úspěšným umístěním. Závodit jsme začali v 9 hodin a v pohodové atmosféře jsme absolvovali jak rozřazovací rozjížďky, tak i finálové jízdy s pevným startem. v kategorii F1 jeli tři junioři, v kategorii 13,5Stock se mezi dospělé vklínila mladičká Adélka Heřmánková, již zdatná jezdkyně v této kategorii. Ti co se umístili na stupních vítězů nakonec mezi s sebou měli rozdíly kola, jediný těsný výsledek byl mezi 2. a 3. místem v kategorii Stock, kde mezi jezdci bylo 6,5 vteřiny. Jsem přesvědčen, že zahajovací závody se povedly a účastníci odcházeli spokojeně po příjemně stráveném závodním dni. Ještě tedy k výsledkům v jednotlivých kategoriích.

F1 junior 1. Jakub Trégr jun.(8); 2. Tomáš Olšaník jun. (9); 3. Sam Votava jun. (10)

F1 1. Karel Krejčík; 2. Tomáš Voborský; 3. Jiří Těhník

13,5 Stock junior 1. Adélka Heřmánková jun.;

13,5 Stock 1. Karel Krejčík; 2. Jakub Prášil; 3. Zdenek Labský

1:10 Modified 1. Jiří Vyšín; 2. Jiří Jarolímek ml.; 3. Karel Doležal

Všem jezdcům blahopřejeme ke zdárnému absolvování prvního pohárového víkendu a těšíme se se všemi na viděnou na dalších závodech