Závody

Seriály pro spalovací (GP) a elektrické (EP) modely

Klub pořádá dva základní seriály závodů, určené pro modely RC automobilů a motocyklů vybavené spalovacím (GP), nebo elektrickým (EP) pohonem. Seriály se jedou na klubové venkovní dráze. Do seriálu Open GP (1/5) jsou začleněny i závody pořádané ve spolupráci se spřátelenými kluby.

Pro seriály je charakteristické, že se v rámci jednoho dne soutěží v několika kategoriích. Účastník se tak může v jeden den účastnit závodů ve více různých kategoriích.

Termíny závodů jsou uvedeny v kalendáři.

Seriál Čelákovice Open GP

Seriál je určen pro kategorie silničních modelů na spalovací pohon. V královské kategirii v měřítku 1:5 využívají modely benzínové motory (Onroad 1:5 GP).

Seriál Čelákovice Open EP

Seriál je určen pro dvě kategorie elektrických silničních modelů v měřítku 1:10 (Open 1:10 EP, Hobby 1:10 EP), modelů Formule 1 v měřítku 1:10 (F1 1:10),  velkých modelů v měřítku 1:5 (Large Scale 1:5 EP) a silničních motocyklů v měřitku 1:5 (Moto 1:5). V kategorii RC motocyklů je přípustná i účast motocyklů se spalovacím motorem.

Detailní pravidla 2019

Úplná aktualizovaná pravidla pro letní sezónu 2019 si můžete stáhnout v sekci ke stažení, nebo přímo pomocí tohoto odkazu v PDF, nebo DOC formátu.