Celkové výsledky pohárů Čelákovice Open GP a EP 2021

Open GP – odjetím posledních závodů jsme mohli vyhlásit i celkové výsledky našich jednotlivých pohárů. Po sobotních závodech jsme vyhlašovali závody poháru Open GP, tedy naše závody s modely 1:5. Počasí nám letos přálo a podařilo se nám odjet všech osm naplánovaných závodů, takže bychom měli děkovat asi matce přírodě, že je k nám dost přívětivá a má nás ráda. Na dráze se během roku zatavilo a závodilo deset jezdců. Pravidelnými účastníky bylo šest jezdců a všechny nás to dost baví. Jezdíme si pro potěšení a jsme rádi, pokud se k nám občas někdo přidá. Současně ale doufám, že se nám do kolektivu pětinářů vrátí dva naši kamarádi, Tomáš a Lukáš, které rádi uvítáme v novém ročníku, těšíme se. Ale k výsledkům. Plně započtených sedm kol májí čtyři jezdci, a to rozhodlo o celkovém umístění, které dopadlo takto:

 1. Miloslav Stehlík (325 bodů); 2. Tomáš Kaláb (309 bodů); 3. Zdenek Kaláb (297 bodů)

Celkovou výsledkovou listinu si můžete v excelu stáhnout zde na tomto odkazu.

Open EP – během letošní sezóny, kterou jsme začali se čtyřmi kategoriemi došlo k tomu, že několik jezdců se z kategorii Hobby přehlásilo do rychlejší kategorie 13,5T Zerro. Klesl tím počet jezdců v „hobících“ pod minimální počet, který je nutný pro pořádání závodů v kategorii.  I přes tuto nepříjemnost jsme vyhlašovali i tuto kategorii pře celkovém vyhlášení ročníku 2021. Potěšila nás účast juniorů v poháru, kteří si během roku vedli dobře a je vidět i jejich zlepšení během roku. Během sezóny jsme museli s ohledem na počasí zrušit dva nedělní závody, naštěstí to nemuselo být díky vládním opatřením okolo koronaviru. Věřím, že tomu bude stejně i příští rok, jen s tím rozdílem, že nám bude přát i počasí. Takže k celkovým výsledkům letošního ročníku Open EP:

F1                           1. Tomáš Voborský; 2. Jiří Těhník; 3. Miloslav Pfeffer

Junioři:                 1. Jakub Trégr jun. (6); 2.-; 3. –

Hobby EP            1. Martin Olšaník; 2. Pavel Kejdana st.; 3. Tomáš Olšaník jun.

Junioři:                 1. Tomáš Olšaník jun. (3); 2. Nicolas Richter jun.-; 3. –

Open EP 1:10     1. Jiří Jarolímek; 2. Miroslav Loupý; 3. Jan Kanina

Junioři:                 1. Adam Rajniš jun. (5); 2. -; 3. –

13,5T Stock        1. Pavel Kejdana ml.; 2. Jakub Prášil; 3. Pavel Kejdana st.

Junioři:                 1. Adam Rajniš jun. (5); 2. jakub Olšaník jun. (7); 3. Adélka Heřmánková jun. (9)

Celkovou výsledkovou listinu si můžete v excelu stáhnout zde na tomto odkazu. Všem jezdcům přejeme zasloužená umístění a doufáme, že příští sezóna bude minimálně jako ta letošní.