Čtvrté závody letní sezóny 2020

Open GP – tentokrát krásné počasí umožnilo letos poprvé odejet v klidu celý závodní den. Protože jsme mohli začít hned po deváté hodině, zvládli jsme do oběda všechny tři rozjížďky a po povinném poledním klidu, který s ohledem na okolní zástavbu stále držíme, jsme spustili finálovou jízdu. Tu sledovalo i několik diváků, které vylákalo nejen krásné počasí na vycházku. Ve finálové jízdě měl smůlu Petr Piťha a Zdeněk Čechura, kteří po technické závadě nedojeli. Tomáš Kupilík se po technické závadě ještě vrátil, aby si finálovou jízdu ještě užil. Na čele závodního pole se usadil tentokrát Tomáš Kaláb, který vydržel až do konce, což mu vyneslo vítězství. Spolu s otcem se pak oba postavili na stupně vítězů a mezi ně se vklínil druhý Míra Stehlík. Myslím, že šlo letos o první vydařené závody, které se nám všem líbili. Ještě jednou pořadí na stupních vítězů:

Open GP 1:5

1. Tomáš Kaláb; 2. Miloslav Stehlík; 3. Zdeněk Kaláb

Open EP – krásné počasí a celkem slušná účast tentokrát i juniorů, to je asi nejjednodušší charakteristika těchto nedělních závodů. Deset jezdců v kategorii formulí a převládající počet juniorů vůči dospělým v kategorii Hobby. Jediná kategorie bez juniorů je Open EP 1:10, jinak se dva postavili i na start kategorie 13,5T Stock. Krásně vyrovnané výsledky byly v kategorii 1:10 EP, v ostatních se pak rozhodovalo mezi některými jezdci při stejném nájezdu kol ve sekundách. Jednoduše, bylo se na co dívat a myslím, že jsme si to tentokrát velice užili. I když za sebe mohu říci, že měnit na formuli kola během dne je noční můra, která mne hodně vytrestala. Něco bylo špatně. Jak říká Pavel, je to můj boj. abych to nezamluvil, tak ještě pro úplnost výsledky dne:

F1          

1. Vítězslav Hola; 2. Lukáš Holub jun.; 3. Jiří Těhník

Junioři:

1. Lukáš Holub jun. (2); 2. Jakub Trégr jun. (9); 3. Jakub Olšaník (10)

Hobby EP

1. Jiří Nalezínek; 2. Minář Maroš; 3. Adam Rajniš jun.

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (3); 2. Jakub Olšaník jun. (4); 3. Samuel Votava jun. (5)

Open EP 1:10

1. Vítězslav Hola; 2. Miroslav Loupý; 3. Miroslav Červ

13,5T Stock

1. Jan Neuwirth; 2. Pavel Kejdana ml.; 3. Václav Petr

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (6); 2. Adélka Heřmánková jun. (8); 3. –

Další závody se konají poslední červencový víkend. Pozor, závody GP se jedou ve Svitavách, opět jako společné závody našich RC klubů, Svitavského a Čelákovického, jsou sice dvoudenní, ale jen ty sobotní se započítávají do našeho poháru. Protože se budu do Prahy přesouvat až po závodech, dopředu ohlašuji, že na dráze nebudu dříve než o půl osmé, tak s tím, prosím, počítejte. Těším se s Vámi na viděnou na našich dalších závodech. [mipfe]