Čtvrté závody letní sezóny 2022

Vrátilo se teplé léto a tak hned ráno bylo i v depu velice příjemně, protože je zastíněno a slunce do něj nesvítí.

Open GP – standardní počet šesti jezdců registrovaných na závody se sešel už časně ráno. Po deváté hodině jsme začali trénovat. Petr Piťha má smůlu, tentokrát zápasil s brzdami, které mu díky zmáčknuté gumičce u nádobky na brzdnou kapalinu nesloužili. Před obědem jsme odejeli dvě rozjížďky a tak na odpoledne vyšla jedna rozjížďka a finálová jízda. Start se povedl, a jelo se naplno. Ve finálové jízdě všem ujel opět Tomáš Kaláb a tak se silně bojovalo o druhé až čtvrté místo. Zdenek, Míla i Jirka skončili v jednom kole a rozdíly byly s ohledem na 30 minut jízdy ve vteřinách. Třetího Mílu Stehlíka dělily od druhého Zdenka Kalába jen 2 vteřiny a Jirka ztratil na třetího necelých 10 vteřin. Moc pěkné závody. Na stupních vítězů pak stanuli:

Open GP:            1. Tomáš Kaláb; 2. Zdenek Kaláb; 3. Jiří Těhník

Open EP – nedělní závody měly silné obsazení v kategorii formulí, tak jsme celou skupinu nakonec rozdělili na dvě. Na minulých závodech silné obsazení v kategorii modified tentokrát bylo na hraně pořádání jízd, ale opět to byla tato kategorie, která předváděla krásné jízdy a sportovní závodění. Na staru formulí se po několika letech objevili otec a syn Prchalovi, kteří s námi už v minulosti závodili a opět se vrátili na naši dráhu. Prázdniny se podepsaly i na kategorii Stock, kde startovalo 6 jezdců. Jardovi Trégrovi se po několika nezdařených závodech podařilo dát do formy jeho formuli a tak si tentokrát v klidu zazávodil. Celý závodní den uplynul v klidu a pohodě bez nervů, tedy kromě těch okamžiků a chvil, kdy jezdci řídí své modely, a tak za příjemného počasí jsme mohli na závěr vyhlásit výsledky celého dne. Na stupních vítězů v jednotlivých kategoriích stanuli následující jezdci:

F1          

1. Tomáš Voborský; 2. Aleš Matiášek; 3. Libor Prchal

Junioři:

1. Jakub Trégr jun. (9); 2. -; 3. –

Open EP 1:10 modified

1. Jiří Jarolímek; 2. Miroslav Loupý; 3. Jan Kanina

13,5T Stock

1. Martin Šponar; 2. Jakub Prášil; 3. Pavel Kejdana st.

Junioři:

1. Nicolas Richter jun. (4); 2. -; 3. –

Příštími, již pátými závody na konci července, vstoupíme do druhé poloviny našeho poháru a tak se těšíme na shledání s vámi. [mipfe]