Čtvrté závody letní sezóny 2023

Open GP – k závodu se po ránu registrovalo osm jezdců. Příjemný počet, a tak jsme po rozpravě a krátkém tréninku začali s rozjížďkami. Hned z rána, asi i díky velikému teplu na dráze, se dařily vysoké nájezdy kol. Bohužel mojí vinou byla hned první rozjížďka anulována, protože jsem zapomněl zapojit smyčku, měření neměřilo. Vyšlo nám to tak, že jsme finálovou jízdu začali v největším teple, co si doposud pamatuji. Gumy se přehřívaly a auta pak občas uklouzla. Přesto byla finálová jízda napínavá. Kvůli technické poruše nenastoupil na finálovou jízdu Petr Piťha, Petra Pšondra pak donutily k předčasnému odjezdu rodinné povinnosti. Během finálové jízdy pro technickou závadu poměrně záhy odstoupil Jirka Těhník a pak krátce po něm i Zdenek Kaláb. Po třiceti minutách jsme pak skončili na stupních vítězů v následujícím pořadí:

Open GP:            1. Tomáš Kaláb; 2. Miloslav Stehlík; 3. Miloslav Pfeffer

Open EP – neděle se od soboty lišila jako černá a bílá. Tentokrát byla trochu slabší účast v kategorii Tamiya Cup, ale i tak bylo registrováno 24 modelů. Ráno na dráze pršelo, a tak šlo o slušnou účast. Úderem sedmé začalo pršet, a přesto přicházeli další jezdci. Když poté po osmé déšť ustával, začali už někteří se svými modely na dráze pokoušet štěstí. Bohužel, na z počátku hodně mokré dráze se modely chovaly jako na ledu. Předpověď slibovala již lepší počasí, a tak jsme čekali, až dráha oschne. Rozpravu jsme si udělali kolem půl jedenácté a v 11 hodin se spustilo první kolo rozjížděk. Než se skončil celý program všech jízd, ještě dvakrát velice drobně zapršelo, ale dráha už usychala rychle, a tak jsme jezdili už bez přerušení. Poslední jízdy jsme dojížděli před pátou hodinou a hned jsme také vyhlásili výsledky. Na stupních vítězů pak stanuli tito jezdci:

F1          

1. Tomáš Voborský; 2. Jan Kanina; 3. Aleš Matiášek

Junioři:

1. -; 2. – ; 3. –

Open EP 1:10 modified

1. Jiří Jarolímek ml.; 2. Jan Kanina; 3. Pavel Kejdana ml.

13,5T Stock

1. Jiří Jarolímek ml.; 2. Tomáš Voborský; 3. Petr Kejdana

Junioři:

1. -; 2. -; 3. –

Tamiya Cup

1. Tomáš Voborský; 2. Jiří Jarolímek ml.; 3. Pavel Kejdana ml.

Junioři:

1. -; 2. -; 3. – Celkové výsledky našeho poháru Čelákovice Open 2023 jsou zde. Těšíme se na shledání na dalších závodech. [mipfe]