Druhé závody letní sezóny 2020

Pominula největší vládní opatření a tak jsme mohli uspořádat celý závodní víkend. Počet přihlášených jezdců na začátek sezóny sliboval hojnou účast a tím i zajímavé závody.

Open GP – přihlásilo se nás na sobotní závody jen pět a také jsme se všichni na dráze sešli. Bohužel přes Čelákovice přešla během noci průtrž mračen a ještě ráno, když jsem se blížil ke dráze tak pršelo. Jsme sice nadšenci, ale nikomu z nás se nechtělo postavit model na mokrou dráhu a pak strávit čas nad čištěním modelu. Vyfoukat od pylu, to je jedna věc, ale celá rozborka a zborka včetně výměny ložisek, to je trochu jiná. Očekávali jsme, zda se vyčasí a protože to vypadalo opravdu na dlouho, druhé závody Open GP jsme zrušili. Místo toho jsme se, Jirka Těhník a má drobnost, chopili sekaček na trávu, a v dešti posekali naši louku za rovinkou. Takže malá brigáda. Snad za čtrnáct dní bude počasí přát. Výsledky Vám tedy nemohu poskytnout.

Open EP – po sobotním, ale i nočním dešti, jsem k dráze přijížděl s nejistým pocitem. Naštěstí, dráha byla jen mokrá a protože pofukovalo, celkem rychle usychala. Jezdci se začali trousit na dráhu a všichni se těšili, že si zajezdí a zazávodí. Zaregistrovat se do závodu přišlo 5 jezdců kategorie F1, 4 z kategorie Open EP 1:10, 6 jezdců v kategorii 13,5T Stock a 8 jezdců v kategorii Hobby, což už je příjemný počet na pěkné závody. Krátce po deváté, tedy s malým zpožděním, jsme zvládli rozpravu v rouškách i s fotografováním. Protože dráha již byla z části suchá, byl start první rozjížďky stanoven na 9:45 a už se jelo na plno. Ač už mělo být po dešti, přesto se přes dráhu ještě během dne několikrát přehnal vlahý deštík, který vždy zvlhčil dráhu, aby krátce na to zase oschla. Od rána se také ohříval asfalt na dráze a tak se zlepšovali i výkony jezdců a zlepšovaly se jízdní vlastnosti modelů. Za sebe mohu prohlásit, že tvrdé staré pneumatiky ale i mechové gumy na formuli, to je děs. Je to jako jet na čistém ledu, žádné svezení a jen samé týrání jezdce i modelu. Postupem času byly jednotlivé rozjížďky čím dál zajímavější a i pro náhodné diváky poutavé. Nejvíce potěšila čtvěřice juniorů v kategorii Hobby, kde Adélka Heřmánková i Adam Rajniš předváděli krásné jízdy. Jakub a Tomáš Olšaníkovi, také junioři, se také snažili, jen to někdy neklaplo. Rozpárovaný vysílač s přijímačem udělali své a tak měl tatík plné ruce práce. Opět se mi nejvíce líbila kategorie Hobby, je to moc krásné na podívání, a u ostatních kategorií zajímavé souboje o pozice.

Už zbývá jen shrnutí celkových výsledků dne, které jsou následující:

F1          

1. Vladimír Šulc; 2. Jiří Těhník; 3. Lukáš Holub jun.

junioři: 1. Lukáš Holun jun. (3) ; 2. -; 3. –

Hobby EP

1. Miroslav Vlk; 2. Pavel Kejdana st.; 3. Jiří Nalezínek

Junioři: 1. Adam Rajniš jun. (4); 2. Adélka Heřmánková jun. (5); 3. Jakub Olšaník jun. (7)

Open EP 1:10

1. Matěj Šulc; 2. Miroslav Loupý; 3. Jan Kanina

13,5T Stock

1. Pavel Kejdana ml.; 2. Jan Neuwirth; 3. Martin Doležán

Junioři: 1. Adam Rajniš jun. (4) ; 2. -; 3. –

Další závody se konají za čtrnáct dní, 6. a 7. června. Nedělní závody budou malinko oživené, protože spolu s námi si vloženými rozjížďkami uspořádají své závody i kluci z RC Rally Car Klubu Klatovy, kteří pojedou své rozjížďky s elektro modely 1:7. Počasí nám snad bude přát a tak se s vámi těšíme na viděnou na našich dalších závodech. [mipfe]