Druhé závody letní sezóny 2023

Měsíc květen jsme uzavřeli druhým závodním víkendem. Počasí se chtělo ještě více předvést a tak se celý víkend jelo za teplého počasí a slunce.

Open GP – na sobotní závody dorazilo osm jezdců, což bylo fajn. Přibil další zájemce o závodění s pětinami. Tentokrát byl s námi již od rána i Míla Stehlík, který tentokrát neměl službu. Po deváté jsme nastartovali a v klidu po tréninku začali s rozjížďkami. Dráhu po ránu Jirka Těhník opět nádherně vymetl, a tak se jelo krásně. Krátce po jedné jsme odejeli třetí rozjížďku, a tak jsme pár minut po druhé odstartovali finálovou jízdu. Během finále pro technické závady odstoupili tři jezdci a tak celou finálovku dokončili jen čtyři.

Na stupních vítězů pak stáli tito jezdci:

Open GP:            1. Tomáš Kaláb; 2. Miloslav Stehlík; 3. Zdenek Kaláb

Ještě pár fotografií

Open EP – nová kategorie Tamiya Cup si získává na oblibě, přibily ještě další dva modely. Celkem se do nedělních závodů registrovalo 35 modelů v našich čtyřech vypsaných kategoriích. Je to příjemné, když je depo plné a na dráze se sejde poměrně vysoký počet lidí se stejným koníčkem. I když v poháru Tamiya bylo registrovaných 14 jezdců, jeli všichni v jedné skupině, jak se jezdci nakonec rozhodli sami. S těmito pomalejšími auty je celkem čas na uhnutí, navíc rychlost modelů je velmi podobná. Mrzí mne, že si musím postěžovat na nasazovače. Někteří berou tuto funkci jako že si jdou jen sednout na místo nasazovače a dále už nesledují dění na dráze. Takto se to dělat nemá, má sledovat dění a být k dispozici pro jezdce. Případ, kdy si dotyčný hraje s telefonem a dění na dráze jde úplně mimo je hodně špatný. Takže prosím všechny, sáhněte si do svědomí, ať ostatní, zrovna soutěžící, nemají zbytečně pokazený den. Ale pojďme dál. Za příjemného počasí, dokonce příjemně slunečného, jsme odjezdili všechny jízdy, rozjížďky i finálové jízdy, a po klidném dni jsme mohli na závěr okolo čtvrté hodiny vyhlašovat výsledky. Jak to dopadlo na prvních třech místech na „bedně“, máte uvedeno zde.

F1          

1. Tomáš Voborský; 2. Aleš Matiášek; 3. Miloslav Pfeffer

Junioři:

1. Jakub Trégr jun. (6); 2. – ; 3. –

Open EP 1:10 modified

1. Jiří Jarolímek ml.; 2. Miroslav Loupý; 3. Jan Kanina

13,5T Stock

1. Jiří Jarolímek ml.; 2. Jakub Prášil; 3. Tomáš Voborský

Junioři:

1. Adélka Heřmánková jun. (4); 2. Jakub Olšaník jun. (5); 3. –

Tamiya Cup

1. Tomáš Voborský; 2. Jakub Prášil; 3. Jiří Jarolímek ml.

Junioři:

1. Jakub Trégr jun. (10); 2. Tomáš Olšaník jun. (13); 3. – Celkové výsledky našeho poháru Čelákovice Open 2023 jsou zde. Těšíme se na shledání na dalších závodech, které so konají 17. a 18. června. [mipfe]