Open GP a EP 22 a 23.6.2019 (léto 2019)

Čtvrté závody letní sezóny 2019

Open GP

Sobotní ráno bylo trochu překvapením. Na dráze bylo bláto splavené ze svahu za depem po předchozí průtrži mračen. Celá zadní část depa i místnost pod empirem byla zanešená bahnem, podle stop na stolech bylo pod empirem až 7 cm vody. Pěkná spoušť. Tak jsme si hned ráno dali pořádnou brigádu s košťaty, hadicí s vodou a lopatou a likvidovali jsme následky, abychom si mohli zajezdit. Ještě během úklidu nás zastihl déšť, ale to už byla jen drobnost. Jednoduše řečeno, umyli jsme skoro celou dráhu a tak jsme se k modelům dostali až okolo desáté hodiny.

První rozjížďku jsme si dali jen jako malou testovací, bez smyčky a pak po jejím zapojení už se jelo naostro. Do oběda jsme stihli jako obvykle dvě rozjížďky a po poledním klidu se pokračovalo. Při třetí rozjížďce měl štěstí Lukáš , protože mu odešlo servo plynu, naštěstí v okamžiku, kdy měl odstaveno a tak jen setrvačností uhnul z dráhy a model byl uchráněn možné pohromy. Stát se to uprostřed rovinky při plném plynu, raději ani nedomýšlet. To by nebyl dobrý konec. Do finále tak bohužel nenastoupil. Zdenek Kaláb naopak na finálovou jízdu vyjel s úplně novým modelem, tedy šasím, a jel ohromně. Po malém rozvášnění v druhém kole, kdy skončil ve štěrku u plůtku a musel být nasazen, předvedl hezkou jízdu. Lukáš, tím že nejel finálovou jízdu, pořídil několik záběrů z finálové jízdy, které jsou k vidění na facebookových stránkách rcautacelakovice.eu. Finálová jízda byla podařená a všichni jezdci si ji dost užili. Podařený závodní den. Tak pro vás čtenáře a příznivce našeho klubu, i ostatní, ještě závěrečné pořadí čtvrtého závodu:

Open GP 1:5

1. Miloslav Stehlík; 2. Jiří Těhník; 3. Zdenek Kaláb

Open EP

Po sobotním umytí dráhy vodou a košťaty se depo zaplnilo skoro celé. Ranní formality a deset minut po deváté už se jela první rozjížďka. Ve všech kategoriích byly opět k vidění nádherné souboje, které všichni přihlížející dovedli ocenit.

Nádherná klidná kategorie Hobby, kde rozhoduje opravdu umění jezdců, protože modely jedou stejně rychle, to byla podívaná pro oči. V 1:10 EP bylo hned několikrát vidět, jek se jezdci nedají nic zadarmo a souboje o místa tak probíhali v každé rozjížďce. Kategorie Stock na tom byla obdobně. Až do poslední rozjížďky nebylo jasné pořadí a rozhodovala tak i poslední jízda. Nakonec hóóódně těsný rozdíl byl mezi druhým a třetím jezdcem kategorie Stock, kde oba jezdce po 24 minutách dělilo jen 156 tisícin vteřiny. V kategorii 1:10 EP pak dělilo druhého a třetího jezdce po 24 minutách 8 vteřin. Opravdu krásný sportovní zážitek. K tomu nám přálo i počasí, po krátkém ranním deštíku byla dráha hned suchá a dvě drobné spršky, kde jednotlivé kapky byly čitelné na dráze a obě přeháňky „spadly“ při jízdě modelů, nebyly skoro ani zaznamenatelné. Jak jsem již psal, krásný den.