Osmé závody letní sezóny 2022

Počasí začíná zasahovat do našich závodních víkendů. Léto přechází rovnou do zimy a podzim proběhl pravděpodobně přes tento víkend.

Open GP – předpověď neslibovala žádné zázračné počasí, přesto se nás sešlo na dráze už krátce po osmé sedm. Abychom si zajezdili, pustili jsme se do jízd hned po krátkém tréninku. Tři rozjížďky jsme stihli odejet do polední pauzy, a to bylo naše štěstí. Když jsme ve dvanáct přerušili naše ježdění a začali přemýšlet co si objednáme k obědu, přišel déšť. Nejprve jen takové krápání, ale nakonec se slušně rozpršelo. Na dráze se udělali louže, a to už jsme věděli, že je pro sobotnímu ježdění konec. Protože jsme měli za sebou všechny tři rozjížďky, udělali jsme vyhodnocení na jejich základě. Hodnotil jsem dvě jízdy ze tří jako při hodnocení na finálovou jízdu a z toho vzešly výsledky. Je to dost zajímavé. O druhém, třetím a čtvrtém místě rozhodoval rozdíl 4,5 vteřiny, kde nakonec na čtvrté pozici stanul Jirka Těhník. Boj Míly stehlíka a Zdenka Kalába byl hodně napínavý. 20m 34,216 a 20m 34,556, to byly časy druhého a třetího. Rozdíl jen 0,34 vteřiny. Štěstí měl Míla Stehlík, který o tento okamžik obsadil druhou pozici. Takže celkové pořadí na stupních pak bylo následující:  

Open GP             1. Tomáš Kaláb; 2. Miloslav Stehlík; 3. Zdenek Kaláb

Open EP – v sobotu ráno jsem dorazil v 7:00 na dráhu za deště. Chvíli později dorazili další tři účastníci závodů, jezdci F1, a tak jsme společně seděli pod střechou v depu a povídali si. Na dráze byly velké louže a déšť chvílemi ustával, aby se o chvíli později zase rozjel naplno.  Krátce po osmé, kdy déšť neustával jsme zamkli dráhu a jeli domů. Závody se tak nekonali a máme ještě poslední šanci nastávající víkend, kdy máme náhradní termín a kdy také proběhne vyhlášení výsledků celého ročníku a dojde na předání pohárů.

 Na stupních vítězů nikdo nestanul a tak nás čekají poslední závody příští víkend.

F1          

1. -; 2. -; 3. –

Junioři:

1. -; 2. -; 3. –

Open EP 1:10 modified

1. -; 2. -; 3. –

13,5T Stock

1. -; 2. -; 3. –

Junioři:

1. -; 2. -; 3. –

* * * P O Z O R * * *

Víkend 24. a 25. září se jedou poslední závody letošní sezóny našeho poháru Čelákovice Open. Dnes bude zprovozněna nová přihláška na našich stránkách. [mipfe]