Páté závody letní sezóny 2020

Open GP – naše sobotní závody jsme tentokráte jeli na dráze ve Svitavách v rámci mistrovství republiky. Dráha ve Svitavách je oproti předchozím letům upravena, kluci ji nechali přebrousit a změnili tvar dráhy. Závod zabral tentokrát celý den, jeli se kvalifikace semifinále a finále všech skupin, a protože bylo 32 přihlášených, bylo to opravdu na dlouho. Do hodnocení našeho poháru přebírám jezdce, kteří se aspoň dvakrát zúčastnili našich závodů.

Protože Míla Stehlík, kterému to dobře jelo, odjížděl na dovolenou, závod ukončil po odejetí semifinále. Velmi dobře si vedl Jirka Těhník, který postupoval svou vyrovnanou jízdu stále výše až do finálové jízdy A. Výsledné pořadí pak dopadlo v našem poháru následně:

Open GP 1:5

1. Jiří Těhník; 2. Zdeněk Kaláb; 3. Zdeněk Čechura

Open EP – odpolední hrozba přeháněk nás vedla k rychlejšímu střídání jednotlivých jízd. Po rozjížďkách jsme ale stejně zvládli již jen jedno kolo finálových jízd a déšť další pokračování závodu uťal. Oproti minulému setkání bylo tentokrát méně juniorů, stejně jako jezdců v kategorii Hobby. Po mnoha letech se na dráze objevil Zdeněk Hanzlík, který si přijel zajezdit v kategorii formulí. Večer sice jel opět služebně pryč, ale radost si určitě udělal. Tak tedy ještě pro úplnost výsledky dne:

F1          

1. Jakub Roček; 2. Lukáš Holub jun.; 3. Petr Kejdana

Junioři:

1. Lukáš Holub jun. (2); 2. Jakub Trégr jun. (9); 3. –

Hobby EP

1. Miroslav Vlk; 2. Jakub Olšaník jun.; 3. Tomáš Olšaník jun.

Junioři:

1. Jakub Olšaník jun. (2); 2. Tomáš Olšaník jun. (3); 3. –

Open EP 1:10

1. Miroslav Loupý; 2. Miroslav Červ; 3. Miloslav Kliský

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (4); 2. -; 3. –

13,5T Stock

1. Jakub Štěpánek; 2. Václav Petr; 3. Karel Štěpánek

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (5); 2. -; 3. –

Další závody se konají v půli srpna, závody GP se jedou opět na dráze ve Svitavách, v rámci mistrovství republiky. Protože se budu zase do Prahy přesouvat až po závodech, dopředu ohlašuji, byť to minule neklaplo, že na dráze nebudu dříve než o půl osmé, tak s tím, prosím, počítejte. Těším se s Vámi na viděnou na našich dalších závodech. [mipfe]