Páté závody letní sezóny 2022

Pátými závody jsme vstoupili do druhé poloviny našeho poháru Čelákovice Open. Bohužel pro kategorii GP ne zrovna šťastně. V pátek začalo pršet a vytrvalý déšť vydržel až do sobotního poledne, což znamenalo, že se sobotní závod nekonal. Po odpoledním sobotním vyčasení začala dráha osychat a závody elekter konané v neděli už se konaly na „umyté“ dráze.

Open GP – deštivá noc a stále trvající déšť po celé dopoledne znamenal zrušení sobotních závodů kategorii GP. Ráno se na dráze do registrace sešli celkem 4 jezdci, a to dva už bez modelů. Po společném konstatování, že nemáme ani lodě ani vodní kluzáky jsme společně okolo deváté odejeli z dráhy. Tím pádem žádné bodování ani soutěžení, a tak stupně vítězů zůstaly opuštěné, nikdo na nich nestanul

Open GP             1. -; 2. -; 3. –

Open EP – během sobotního odpoledne, a hlavně v noci se počasí umoudřilo, a tak dráha stačila uschnout. Nedělní závody se tak konaly za celkem příjemné početní účasti. Po sedmi jezdcích v kategorii modified a formule a pět jezdců kategorie stock, tolik se jich registrovalo na závody. Jako vždy jsme začali v jezdit v 9:00 po volném tréninku, který končí rozpravou. Tentokrát jsem opět byl ve formě, když jsem všechny vyzval ke společnému focení s modely, a nakonec jsem na to při rozpravě zapomněl a nic jsem nevyfotil. Kvůli některým „vzpurným“ jedincům (omlouvám se jim ještě jednou) jsem pak udělal několik fotografií, které dávám na konec reportáže. Dobrá účast a nádherné soutěžení, tak bych celý den charakterizoval. Vždy se rád dívám na boje ostatních o umístění a jejich jízdy. Někdy je to velmi napínavé a hezký sportovní zážitek stejně jako na minulých závodech i tady byl jeden boj velmi napínavý. Při vyhlašování výsledků v kategorii modified rozhodla o bronzovém a bramborovém umístění jen 686 tisícin vteřiny, tentokrát v neprospěch Míry Loupého, kterého tak o toto mrknutí oka připravil o „bednu“ Honza Kanina. Nádhera.

Tak ještě pro úplnost jednotlivá umístění na stupních vítězů:

F1 

1. Karel Krejčík; 2. Tomáš Voborský; 3. Tomáš Mencl

Junioři:

1. -; 2. -; 3. –

Open EP 1:10 modified

1. Jiří Jarolímek; 2. Karel Doležal; 3. Jan Kanina

13,5T Stock

1. Karel Krejčík; 2. Jakub Prášil; 3. Pavel Kejdana st.

Junioři:

1. Adélka Heřmánková jun. (4); 2. -; 3. –

A ještě slíbené fotografie, které jsem udělal během dne

Přejme si, ať nám počasí přeje i na dalších závodech, na kterých se s vámi těšíme na viděnou. [mipfe]