Předposlední závody poháru

Předposlední závody našeho poháru pětin se jel za velmi výborných podmínek. Auta seděla skvěle na trati a tak už během první rozjížďky někteří dosáhli 25 kol. Do oběda jsme odejeli všechny rozjížďky a tak jsme si po obědě v naprostém klidu odejeli i finálovou jízdu. Opět bez nasazovačů. Po startu se těžce bojovalo o první a druhé místo a také až do poloviny závodu o třetí a čtvrté místo. Tomáše Kalába a Petra Piťhu zklamala technika a to pro Tomáše znamenal propad, který již nemohl srovnat ani svou šílenou jízdou. Skvěle si vedl Zdenek Kaláb, který nakonec vyhrál o celé kolo. Mílovi Stehlíkovi se nakonec podařilo obhájit druhé místo, i když jak říkal, bylo to fous a pokud by se mělo jet ještě dvě minuty, neodolal by Jirkovi Těhníkovi. Sobotní závod nakonec skončil následně:  

Open GP 1:5

1. Zdenek Kaláb; 2. Miloslav Stehlík; 3. Jiří Těhník

Nedělní závody jsme začali podle plánu, tedy hned po deváté. Mobilní aplikace nám hrozily deštěm a tak jsme se snažili jet v co nejrychlejším sledu. Bohužel, první jízda kategorie EP se nezdařila díky časomíře, tedy mě osobně, protože jsem ji zapomněl propojit, tak je čekalo opakování na konci jízd. Při třetích rozjížďkách došlo na naplnění předpovědi a dráha nám zmokla. Dojeli jsme třetí rozjížďky na vlhké dráze a dali si pauzu s čekáním na vysušení dráhy. K naší smůle nebyl ani vítr, ani slunce a dráha schla velmi pomalu. Po krátké nové rozpravě během závodu jsme se rozhodli vyhlásit mokré závody a pokračovat ve finálových rozjížďkách. Bylo to hodně zajímavé, někteří jeli na normálním obutí a tak to občas vypadalo i na driftové závody. Ale vše dopadlo dobře a všichni pokračovali v závodech. Jen Jirka prohlásil, že se nebude ve formulích na mokru trápit a už nepokračoval. Než jsme dojeli celý program, dráha již schla až nakonec zůstalo mokré jen místo v levém rohu, kam slunce nesvítí a jen vítr ho dokáže vysušit. Počasí se už umoudřilo a dojeli jsme bez deště s následujícími výsledky:

 13,5 T Stock:

1. Pavel Kejdana ml.; 2. Jakub Prášil; 3. Petr Kejdana

EP 1:10

1. Jiří Jarolímek; 2. Miroslav Loupý; 3. Jan Kanina

EP 1:10 junioři

1. Adam Rajniš jun. (5); 2. -; 3. –

F1

1. Tomáš Voborský; 2. Aleš Matiášek; 3. Miloslav Pfeffer

Těšíme se na vás na posledních závodech našeho poháru, které se budou konat o víkendu 18. a 19. září s vyhlášením výsledků celého poháru a předáním pohárů.