První závod GP 2019 Large Scale 1:5 ve Svitavách

Šesté závody letní sezóny 2019

Tento závod se jel v sobotu 10.8. jako společný podnik RC klubu MK Svitavy a RC klubu TJ Spartak Čelákovice, jako závod GP 2019 Large Scale 1:5. Tento závod se konal v termínu konání závodů MČR Large Scale on Road na dráze ve Svitavách. Ve společném podniku budou hodnoceni jen jezdci, kteří se zúčastní obou závodů, tedy prvního závodu ve Svitavách a druhého v Čelákovicích. Díky závodu MČR se na start postavilo celkem 24 jezdců. Jezdci absolvovali kvalifikační rozjížďky a pak následovala finále skupiny C, B a A. Systém závodu byl podřízen standardnímu vedení závodu MČR, protože se závod konal jako závod MČR s tím, že účastníci společného podniku se budou hodnotit samostatně, stejně jako účastníci poháru Open GP pořádaný RC klubem Čelákovice.

Od rána počasí moc nepřálo, sluníčko a zatažená obloha se velice často spolu střídaly a podle meteorologů měl odpoledne na dráhu dorazit i déšť. Příznakem toho bylo několikeré drobné zamžení, kdy na dráhu dopadlo pár drobných kapek, mokrý závod ale vyhlášen nebyl.

Závodilo se ve všech jízdách a jezdci spolu soupeřili a každé místo. Občas i se vzájemnými střety, které se naštěstí obešly bez poničených modelů. Z pohledu našich závodů v Čelákovicích bych řekl, že to bylo velice dravé a některé kolize velice agresivní, které si k sobě na naší dráze nedovolujeme, jezdíme pro potěchu a vítězství za každou cenu asi není náš cíl, chceme si hlavně užít ten krásný zážitek ze závodů. Za sebe mohu říci, že jsem si více zamodelařil než zajezdil, protože jsem si vlastní vinou přepóloval napájení a odnesla to dvě serva. Po výměně serv, jsem při poslední rozjížďce zjistil, že je v háji i personální čip, když jsem předtím ještě jednou měnil zapůjčené servo, protože se rozhodlo nepracovat. Pro mne naštěstí v neutrální poloze, protože šlo o plynové servo. Z čelákovického RC klubu nejlépe dopadl Jirka Těhník, který skončil na 10 místě následován hned Mílou Stehlíkem a s odstupem dalším byl Tomáš Kupilík, který byl nakonec spokojen s nastavením vozu a po dlouhé době si liboval, že si zajezdil.

Výsledek závodu pak byl následující:

MČR Large Scale on Road

1. Izsay Adam; 2. Kneys Michal; 3. Rovný Petr

Open GP 1:5

1. Jiří Těhník; 2. Miloslav Stehlík; 3. Tomáš Kupilík(*)(*) Omlouváme se Tomášovi za chybu v původním textu.

Výsledek společného závodu GP 2019 Large Scale 1:5 vyhlásíme až po absolvování druhé jízdy 15. září v Čelákovicích. Na naší dráze se potkáme na konci prázdnin, na přelomu srpna a září, kdy se pojedou další závody našeho poháru Open GP a Open EP v Čelákovicích. Všechny vás již teď zvu a těšíme se opět na viděnou. Přeji všem hezkou druhou polovici prázdnin a příště na viděnou na dráze.