První závody a aktualizace pravidel pro sezónu 2019

Druhým víkendem v květnu, sobotou 11.5., začínáme náš letošní pohárový seriál Čelákovice Open 2019. V sobotu budou vítáni všichni soutěžící v kategorii Open GP 1:5. Přihláškový systém je již delší dobu funkční (http://www.rcautacelakovice.eu/prihlasky/). Čeká nás celkem devět závodů v poháru Open GP 1:5. Osm na naší dráze a jeden ve Svitavách, který se bude konat 10.8., ve společném termínu s MČR. Tento závod bude opět společným podnikem s RC klubem Svitavy, druhý společný termín je 14. 9. V tomto termínu se bude, shodně jako v loňském roce, vyhlašovat výsledek našeho společného podniku.

V neděli 12.5. pokračujeme pohárovými závody Čelákovice Open 2019 v kategoriích Open EP. Opět vypisujeme závody v kategoriích Open EP 1:10, F1 1:10, Hobby 1:10, 13,5 T Zero a v kategorii Moto. Podmínkou konání závodu je minimální účast 4 účastníků v dané kategorii. 

Aktualizujeme stavebně technická pravidla pro jednotlivé kategorie, které se snažíme sjednotit s ostatními modelářskými kluby pořádající stejné závodní kategorie. Předpokládám na toto téma debatu jak na slavnostním otevření dráhy, tak i na prvních závodech. Ve hře je jak možnost ponechat stávající stav tak i sjednocení pro možnou účast jezdců i na jiných závodech. Aktuální znění pravidel si můžete stáhnout ve formátu PDF nebo DOC, v textu jsou vyznačeny úpravy.

Všechny vás rádi uvítáme oba dny na dráze a těšíme se opět na společně prožité a příjemné chvíle na dráze na našich pořádaných závodech.