Sedmé, předposlední závody letní sezóny 2020

Open GP – po deštivé noci se na dráze sešlo celkem deset jezdců, včetně tří jezdců ze Svitav. Dráha ještě poměrně rychle oschla a tak se dalo již po deváté startovat. Nejdříve volné tréninky a v deset se spustilo první kolo rozjížděk. Pro rozjížďky jsme pole deseti jezdců rozdělili na polovinu, aby si všichni dobře zajezdili a dráha byla volnější. Před povinnou polední pauzou jsme stihli v klidu a bez stresů odejet dvě jízdy, poslední rozjížďka následovala krátce po jedné hodině. Protože jsem před finálovou jízdou ještě opravoval, tak se start finálové jízdy trochu posunul dozadu, než jsem měl původně představu a to se pak projevilo. Finálovou jízdu jsme nastoupili v plném počtu, rošt byl po delší době opět zcela zaplněn. Start se povedl a bez kolizí v úvodní zatáčce se rozjel půlhodinový maraton. Bez kolizí na dráze a také až na jednu výjimku bez potřeby nasazovačů jsme všichni závodili a usilovali o co nejlepší časy. Na čele závodního pole se od startu usadili Tomáš Kaláb, Míra Jurenka a Míla Stehlík, kteří od začátku vedli startovní pole až do konce. Posunutý start měl bohužel dopad na konečný průběh. Asi v 18-té minutě začalo krápat a déšť postupně sílil. Rychlost se snižovala a po čase to už bylo velmi, na mokré dráze, napínavé. Doufal jsem, že delegovaný časomíra závod ukončí, jak jsme se domlouvali ještě před startem, bohužel ne. Déšť tak sílil stále víc a dráha již nebyla vlhká, ale začali se dělat i kaluže. Suché pneumatiky na modelech vodu nezvládaly a tak jsem nakonec nechal závod ve 27 minutě ukončit. Bylo to na poslední chvíli, protože sklízení modelů z dráhy již bylo za pořádného lijavce. Zkrátka konec v pravou chvíli, protože jsme nikdo neměl připravený model na mokré závody. I tak to ale byly velice krásné závody a myslím, že jsme se rozjížděli nakonec již opět skoro za sucha domů spokojení. Tak ještě doplňuji informaci o výsledné pořadí zkrácené finálové jízdy:

Open GP 1:5

1. Tomáš Kaláb; 2. Miroslav Jurenka; 3. Miloslav Stehlík

Open EP – noční déšť smáčel celou dráhu, ale už ráno, když jezdci přicházeli na dráhu byla dráha značně oschlá. Tradiční místa, kde vlhký povrch zůstal, byl levý roh a pak krátká rovinka přímo pod empirem. Protože spolu s námi měli již podruhé svůj závod i členové RC klubu Klatovy, pustili jsme je opět jako první na dráhu. Začalo se jezdit krátce po deváté hodině a pole jezdců bylo nejpočetnější v kategorii F1 a 13,5T Stock, kde bylo po devíti jezdcích. I s vloženými jízdami hostů, Klatováků, jsme tři kola rozjížděk stihly před polednem. Po rozřazení pořadí na finálové jízdy pak následovalo další kolo jízd, tentokrát již s pevným, hromadným startem. Vše klapalo skoro jako hodinky a tak jsme okolo třetí hodiny již končili poslední jízdy. V poslední jízdě měli pech Míra Červ s Mírou Loupým. Ani jeden z nich nechtěl ubrat, přesně podle Pavlova pravidla „raději mrtvý než druhý“ a tak si spolu na konci úhlopříčné rovinky ťukli. Byla to jen malá tečka, ale Míra Červ rozebral tímto ťukancem skoro polovinu auta. Ještě že už je skoro konec sezóny a určitě bude brzy v obchodech nový model 2021, tak je to vlastně důvod pro pořízení nového auta. Tedy aspoň tak si z toho sám dělal legraci. Uvidíme na posledních závodech a pak v příštím ročníku našeho poháru. Pro zajímavost, nejtěsnější výsledek mezi prvním a druhým byl po 24 minutách jízdy a odejetých 48 kolech v kategorii Hobby EP mezi prvním Jirkou a druhým Mírou a to 4,3 vteřiny. Pěkný závod.

Pro úplnost reportáže ještě uvádím výsledky dne:

F1          

1. Tomáš Voborský; 2. Lukáš Holub jun.; 3. Miloslav Pfeffer

Junioři:

1. Lukáš Holub jun. (2); 2. Jakub Trégr jun,(8); 3. –

Hobby EP

1. Jiří Nalezínek; 2. Miroslav Vlk; 3. Jakub Olšaník jun.

Junioři:

1. Jakub Olšaník jun. (3); 2. Tomáš Olšaník jun. (5); 3. –

Open EP 1:10

1. Miroslav Červ; 2. Miroslav Loupý; 3. Jan Kanina

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (4); 2. -; 3. –

13,5T Stock

1. Karel Štěpánek; 2. Václav Petr; 3. Pavel Kejdana ml.

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (9); 2. -; 3. –

Poslední závody letošní sezóny se konají o víkendu 19. A 20. září, kdy proběhne také celkové vyhlášení výsledků letošní sezóny a předáme poháry letošního ročníku poháru Čelákovice Open 2020. Všechny vás zvu a věřím, že nám počasí dopřeje krásný den pro fajnové ukončení letošního ročníku. Takže za čtrnáct dní na viděnou na dráze. [mipfe]