Sedmé závody letní sezóny 2022

Tyto závody měly být již předposledními, ale s ohledem na vypsaný náhradní termín nám do konce zbývají ještě dva závodní víkendy.

Open GP – přestože byl přihlášen na sobotní závody jen jeden jezdec, nakonec se nás sešlo pět. Za dobrého počasí jsme odejeli dopoledne dvě rozjížďky a po obědě i poslední třetí. Do finálové jízdy nastoupili všichni jezdci a v poli byl tentokrát i nováček Petr Pšondr, který jel s pětinou poprvé. Ve finálové jízdě celkem záhy skončil s technickou závadou Petr Piťha. Svou smůlu si vybral i vedoucí jezdec Tomáš Kaláb, který musel dvakrát z empiru na dráhu, nasadit si svůj model, který poslal mimo dráhu a nemohl pokračovat. Přestože měl štěstí a byl vždy velice blízko empiru, přesto pokaždé získal ztráto jednoho kola, tedy celkem dvou, a to se mu pak už dohnat nepodařilo. Jeho otec Zdenek si tak vyjel vítězství. Celkové pořadí na stupních pak bylo následující:  

Open GP

1. Zdenek Kaláb; 2. Tomáš Kaláb; 3. Miloslav Pfeffer

Open EP – začátek školního roku měl dopad na účast jezdců. Do kategorie 13,5T Stock se registroval jen jeden jezdec, který se na závodech přepsal do kategorie modified. Vyměnil motor a jel s ostatními. Protože jsme jeli jen dvě kategorie a vše probíhalo v klidu a pohodě a počasí nám také přálo, v průběhu finálových jízd jsme se dohodli ke vzájemné spokojenosti, že si přidáme ještě jednu jízdu, abychom si krásně užili celý den. Opět bylo k vidění dost hezkých závodních duelů mezi některými jezdci a do poslední chvíle nebyly výsledky jednoznačné. Jak vzájemně soupeřící se stejným nájezdem kol dojeli se ukázalo až při závěrečném vyhodnocení, kdy jsme počítali celkem pět jízd z celkového počtu sedmi. Výsledky pak byly následující:

F1          

1. Libor Prchal; 2. Miloslav Pfeffer; 3. Jaromír Trégr

Junioři:

1. Jakub Trégr jun. (5); 2. -; 3. –

Open EP 1:10 modified

1. Jiří Jarolímek; 2. Miroslav Loupý; 3. Miroslav Červ

13,5T Stock

1. -; 2. -; 3. –

Junioři:

1. -; 2. -; 3. –

Přejme si, ať nám počasí přeje i na dalších závodech, na kterých se s vámi těšíme na viděnou. [mipfe]