Šesté závody letní sezóny 2020

Open GP – se jeli na dráze ve Svatavách. V sobotu zde také probíhalo slavnostní otevření jejich modelářského areálu. Na rozdíl od představitelů Čelákovic, mají o modelářský sport ve Svitavách zájem. Slavnostního otevření se účastnil nejen krajský hejtman, ale také poslanec za jejich kraj. Není se co divit, když jak město, tak kraj dali modelářskému areálu sponzorské dary, za které se zvelebil jejich areál i sociální zázemí s klubovnou. Je to zkrátka jiný přístup k mladým i sportovním aktivitám, místní vědí, že neexistuje jen fotbal a hokej.

Ač v pátek silně pršelo, sobotní závody už byly na suchu. Dráha byla umytá od prachu a tak se dobře jezdilo i bez pocukrování. Den se podařil a i poslední finálová jízda byla na suchu, takže fajn. Z našeho pohárového pole jezdců se závodů zúčastnili čtyři jezdci a výsledné pořadí, započítávané do našeho poháru nakonec bylo:

Open GP 1:5

1. Zdeněk Čechura; 2. Jiří Těhník; 3. Zdeněk Kaláb

Open EP – nedělní závody byly zase po delší době za krásného počasí. Celkem 21 jezdců ve čtyřech kategoriích, kde nejpočetnější byla již po několikáté kategorie formulí. Krásné závody jsme odejeli v poklidném tempu bez a pohodě a přesto i s krátkou polední pauzou jsme vše odejeli do tří hodin. Teplota asfaltu během dne stoupala a tak se zlepšovali i jízdní vlastnosti modelů, které s vyšší teplotou lépe drží na dráze. Nejtěsnější výsledek mezi dvěma jezdci byl tentokrát v kategorii formulí, kde mezi třetím a čtvrtým jezdcem byl nakonec rozdíl necelé půl vteřiny. Celý den jsme skončili v krásné pohodě a domů jsme se rozjížděli všichni naprosto spokojeni. Tak tedy ještě pro úplnost výsledky dne:

F1          

1. Tomáš Voborský; 2. Jakub Roček; 3. Jaromír Trégr

Junioři:

1. Jakub Trégr jun. (6); 2. -; 3. –

Hobby EP

1. Jiří Nalezínek; 2. Miroslav Vlk; 3. Václav Petr st.

Junioři:

1. -; 2. -; 3. –

Open EP 1:10

1. Miroslav Loupý; 2. Miroslav Červ; 3. Ivo Trojan

Junioři:

1. -; 2. -; 3. –

13,5T Stock

1. Pavel Kejdana ml.; 2. Václav Petr; 3. Adam Rajniš jun.

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (3); 2. -; 3. –

Další závody se konají první víkend v září. Spolu s námi se nedělních závodů podruhé v této sezóně zúčastní i modeláři z Klatovského RC klubu, kteří pojedou svůj vlastní pohár jako minule. Těším se s Vámi na viděnou na našich dalších závodech. [mipfe]