Šesté závody poháru

Obě noci, jak na sobotu, tak na neděli, byly deštivé. Dráha byla po ránu mokrá a dost dlouho trvalo, než se díky větru, který o víkendu panoval, a sluníčku, které nám naštěstí přes den přálo, vysušila. Sice byl po oba dny trochu delší čas problém s levým rohem dráhy, který je po celý den schován ve stínu, ale náladu nám to nekazilo. Nakonec se oba závodní dny vydařili a všichni, kdo se závodů zúčastnili, si celý závodní den užili. Dobrá nálada, klidné závody bez stresu, to je naše snaha. Všichni si sem chodíme odpočinout a užít si klidné pohody ze závodního dne. Zatím se nám to snad daří a vydrží to až do konce této sezóny, který se kvapem blíží. Závěrečné závody jsou již brzy před námi a ještě je čas aspoň trochu ovlivnit výsledky.

Sobotní pohár pětin se konal za účasti stálých šesti jezdců. Výkony jezdců jsou již po letech dost vyrovnané a tak nakonec o výsledcích může rozhodnout i chyba jezdce. Všichni jezdci stojí na empiru a nikdo další v depu, tak to znamená, že nejsou nasazovači a seběhnutí z empiru je ztráta minimálně jednoho kola, které je rozhodující. Sobotní závody pak dopadly následně:  

Open GP 1:5       1. Tomáš Kaláb; 2. Petr Piťha; 3. Jiří Těhník

Nedělní závody jsme začali ještě za vlhké dráhy a tak první jízdy nebyly z těch nejrychlejších. Postupně ale, jak dráha vysychala, se počet kol ve vymezeném čase zvyšoval, ačkoliv dlouho všem nepříjemně komplikoval stopu vlhký asfalt v levém rohu. Celý závodní den se konal bez účasti jezdců kategorie Hobby, kde se přihlásili jen dva jezdci a tak jsme je nakonec vzali do kategorie formulí jen tak mimo soutěž, aby si aspoň zajezdili mimo pořadí.  Nakonec jsme závody v klidu dokončili a výsledné pořadí skončilo následně:

 13,5 T Zero:

1. Adam Rajniš jun. (1); 2. Jakub Prášil; 3. Jakub Olšaník jun.(3)

EP 1:10

1. Karel Doležal; 2. Jakub Doležal; 3. Miroslav Loupý

EP 1:10 junioři

1. Adam Rajniš jun. (5); 2. -; 3. –

F1

1. Jiří Těhník; 2. Miloslav Pfeffer; 3. Jaromír Trégr

F1 junioři

1. Jakub Trégr jun. (4); 2. -; 3. –