Šestý závodní weekend Čelákovice Open

Šesté závody letní sezóny 2019

Open GP

Po několika chladných a deštivých dnes se poslední víkend prázdnin chtěl předvést a tak nastaly opět tropické teploty. Osm přihlášených jezdců byla skutečnost na webových stránkách. Bohužel Tomáš má nějaké trable v práci a tak ráno volal, že nedorazí. Takže rozjížďky v sedmi. Tedy správně v šesti, protože Míla Stehlík měl pracovní dopoledne a tak na dráhu dorazil těsně před polednem.

Po volném tréninku jsme se do závodění dali okolo desáté hodiny. 24 kol hned v první desetiminutové rozjížďce je slušné a tak to vypadalo na velice dobré závody. Tomáš Kaláb má stále trable s novým motorem, stále se mu přehřívá a tak po pár minutách jízdy zvadne a nejede dál. Dost se s tím potýkal celé dopoledne, až nakonec udělal chybu a zlomil zadní rameno. Jirka jich měl několik náhradních, bohužel ale na druhou stranu vozu. Oběma Kalábům se lámou díly jen na jedné straně. Asi budeme muset změnit směr jízdy, aby našly použití i ty díly do páru, kterých je nyní dostatek.

Po pravidelné polední pauze jsme už v sedmi nastoupili do finálové jízdy včetně Tomáše Kalába, který zlomený díl opravil a postavil se na start. Ten se tentokrát podařil, nemusel se opakovat a tak začalo půlhodinové kroužení. Svoji první pozici si po startu udržel Jirka Těhník a vyhrál tak způsobem start-cíl. Na dalších pozicích se pak dlouho udržovali Zdenek a Tomáš Kalábové a nakonec i Míla Stehlík, který se na ně dotáhl a začal přes ně postupovat dopředu. Před polovinou času odstoupil Tomáš a asi ve dvacáté minutě i Zdenek po vlastní kolizi. Míla tak začal dotahovat Jirku Těhníka na první pozici a nebezpečně se mu přiblížil. Jirka si držel stopu a tak držel Mílu za sebou. Asi chybělo ještě pár minut a pořadí mohlo být jiné, takto si první pozici Jirka uhájil a výsledné pořadí bylo následující:

Open GP 1:5

1. Jiří Těhník; 2. Miloslav Stehlík; 3. Miloslav Pfeffer

Open EP

Poslední prázdninová neděle a vlastně první zářijová byla jako vystřižená z katalogu. Od rána teplo a předpovídané teploty okolo 31°C. Pravda, po ránu přišly i dvě zprávy, že od tří nebo od dvanácti hodin začne pršet, ale to bylo ještě daleko.

Nic jsme nezdržovali a po rozpravě se pustili do závodění. Tentokrát to vyšlo, že se jednotlivé skupiny střídali od nejrychlejších (1:10 EP) až po tu nejpomalejší (Hobby). Krásná podívaná, když jsou závodní pole jezdců vyrovnaná a na dráze se pohybuje dost modelů. Přesto za mne musím říci, že jsem byl nejvíce nadšen z kategorie Hobby. Sice pomalejší jízda, daná pravidly o motorizaci a převodování modelů, zato velice nádherná. Modely se na rovince v rychlosti nijak nelišily, což si také jezdci párkrát po dojetí zkusili, a tak šlo jen a jen o ideální stopu a bezchybnou jízdu. Opravdu pro oko krásná jízda. V jednu chvíli jsem si pomyslel, že k dokonalosti už jen chybí osvětlení vozidel a brzdová světla, která by se projevila nejvýrazněji na konci rovinky před pravoúhlým odbočením vlevo. Karoserie některých jsou vypiplané skoro až do detailu, zrcátka a stěrače některým nechybí. Skoro jako driftové modely, u kterých se hodnotí i vzhled.

Podařilo se nám udržet docela svižné tempo celého dne a to bylo nakonec dobře. Při poslední finálové rozjížďce začalo drobně krápat a tak jsme všechno stihli odejet, jak se říká, minutu před dvanáctou. Na vyhlášení již drobně pršelo, ale bylo to spíše příjemné, než aby to někomu vadilo. Balení pak bylo zase za sucha, ale cestou domů jsem již chytil opravdový déšť. Nicméně celý den se vydařil a těšíme se na další závody za čtrnáct dní. A teď ještě pro úplnost výsledky jednotlivých kategorií:


F1

1. Jakub Roček; 2. Miloslav Pfeffer; 3. Jaromír Trégr
Junioři:
1. Jakub Trégr jun. (4) ; 2. -; 3. –

Hobby EP

1. Martin Doležán; 2. Pavel Kejdana st.; 3. Miroslav Vlk
Junioři:
1. Adam Rajniš (6); 2. -; 3. –

Open EP 1:10

1. Karel Doležal; 2. Viktor Halčin; 3. Miroslav Loupý

13,5T Stock

1. Karel Štěpánek; 2. Martin Grivalský; 3. Jan Neuwirth

Příští závody se konají za čtrnáct dní. Sobotní budou větší, jedou se jako druhý společný podnik dvou RC klubů, Čelákovického a Svitavského.