Shrnutí závodů letní sezóny 2023

Open GP – plánované poslední, osmé závody, nakonec nebyly posledními, protože už na sedmých závodech jsme avizovali jeden náhradní termín, abychom nahradily propršené soboty. Abychom maximálně využili počasí, kromě standardních osmých závodů a náhradních závodů na přelomu září a října, přidali jsme si my pětináři ještě jeden závodní den, a to ve čtvrtek na den svatého Václava. Protože jsme využili i možnosti dvojzávodu, podařila se nám kompletně dohnat celá sezóna, a nakonec jsme celý rok ukončili odjetím všech plánovaných závodů. Smůlu měl bohužel Zdenek Kaláb, který poslední závody neabsolvoval, protože byl tou dobou již na dovolené v Africe. Díky posledním závodům mu tak chyběly do hodnocení celkem tři finálové jízdy, a to ho stálo celkové umístění v našem poháru, protože mu tak chyběly body do hodnocení. Jeho syn Tomáš ukončil celou sezónu s velice fádním výsledkem, protože na všech našich závodech skončil na prvním místě. Celkové výsledky poháru Open GP si můžete v excelu stáhnout zde na tomto odkazu, a jen pro přehlednost je ještě uvádím i zde do textu:

Celkové výsledky poháru Open GP:

1. Tomáš Kaláb; 2. Miloslav Stehlík; 3. Jiří Těhník

vítězové Open GP pětináři

Open EP – vloženými závody se nám nakonec podařilo absolvovat celý pohár Open EP jen s jednou absencí, kdy nám nepřálo počasí. Bohužel, tím že se závěrečné závody jely až po původně plánovaných osmých závodech, chybělo na startovním roštu několik jezdců, kteří zasahovali do celkového pořadí. Celkové výsledky poháru Open EP si můžete v excelu stáhnout zde na tomto odkazu, a jen pro přehlednost je ještě uvádím i zde do textu včetně fotografií ze stupňů vítězů:

F1          

1. Tomáš Voborský; 2. Miloslav Pfeffer; 3. Zdeněk Hanzlík

kategorie F1

Junioři:

1. Jakub Trégr jun. (6); 2. Jakub Olšaník jun.(15); 3. –

Open EP 1:10 modified

1. Jiří Jarolímek ml.; 2. Miroslav Loupý; 3. Pavel Kejdana ml.

kategorie Modified

Junioři:

1. Maty Knopp jun. (1); 2. -; 3. –

13,5T Stock

1. Jiří Jarolímek ml.; 2. Tomáš Voborský; 3. Jakub Olšaník jun.

kategorie 13,5T ZERO

Junioři:

1. Jakub Olšaník jun. (3); 2. Adélka Heřmánková jun. (6); 3. Adam Šnobl jun. (8)

junioři kategorie 13,5T ZERO

Tamiya Cup

1. Tomáš Voborský; 2. Jiří Jarolímek ml.; 3. Martin Doležán

Open EP Tamiya Cup

Junioři:

1. Tomáš Olšaník jun.(9); 2. Jakub Trégr jun. (13); 3. –

Open EP Tamiya Cup junioři

eOpen EP výsledky

Překvapením sezóny pro mě byla kategorie Tamiya Cup, která se stala nejobsazenější kategorií. Startovali jsme ji jako sranda závod jen pro naše pobavení a nakonec se tato kategorie stala velmi atraktivní jak pro jezdce tak i pro diváky. Krásné modely dokázaly zaujmout a pobavit mnohé. Díky vysokému počtu jezdců se často jelo ve dvou skupinách. Jsem také rád, že jsme mohli na naší dráze po dlouhé době, byť jen jednou, vidět i Jirku Vyšína, který se zde dříve velice úspěšně účastnil našich pořádaných závodů.

Chci poděkovat všem, kteří během roku pomáhali s organizací závodů a s přípravou dráhy. Mé velké poděkování patří kamarádu modeláři Jirkovi Těhníkovi, který se stará o čistotu dráhy a před každými závody zametá dráhu ještě před příchodem prvních jezdců a pravidelně seče naše zelené plochy diváckého zázemí. Děkuji Martinu Olšaníkovi, který pomohl s údržbou empiru a opravoval v průběhu roku konstrukci empiru. Děkuji také Jiřímu Jarolímkovi, který se postaral o sponzorský dar od firmy Domanský, která nám věnovala poháry na poslední závody sezóny a na vyhlášení celkových výsledků poháru Čelákovice Open. Jirka také zajistil štítky na poháry, jeho osobní sponzorink. Všem ostatním děkuji, že vytváří na závodech přátelskou, pohodovou, klidnou atmosféru, která mě utvrzuje v tom, že snaha o pořádání závodů není zbytečná a má smysl. Tak se s vámi všemi těším na shledání na naší dráze v příští sezóně 2024. [mipfe]