Třetí závody letní sezóny 2020

Open GP – po deštivé noci se na dráze sešlo šest jezdců, kteří se přihlásili do závodu. Nějakou dobu jsme čekali, až dráha oschne, protože už nikdo z nás nemáme mokré gumy a na mokru se nám zrovna moc jezdit nechce. Dočkali jsme se. Pustili jsme se do rozjížděk, ale bohužel počasí, tedy spíše neodbytný déšť nakonec rozhodl, že o pořadí rozhodly jen dvě rozjížďky, které se nám podařilo odjet. Na finálovou jízdu nedošlo, i když jsme zvažovali právě jen dvě rozjížďky a pak hned finálovou jízdu, nepodařilo se. Takže pro informaci, pořadí po dvou rozjížďkách je následující:

Open GP 1:5

1. Miloslav Stehlík; 2. Jiří Těhník; 3. Tomáš Kupilík

Open EP – noční déšť smáčel celou dráhu. Nicméně už krátce po sedmé hodině ranní bylo několik jedinců na dráze a připravovali modely na závody. Depo se pomalu plnilo, a když dorazili modeláři z Klatovského RC klubu, bylo plno. Kromě našeho závodu, který jsme tradičně pořádali, si spolu s námi uspořádali svůj závod i Klatovští. Jejich jízdy se vpasovali mezi ty naše a tak nedošlo k žádným zádrhelům. Jen jsme se střídali o měřící smyčku, časomíru měli vlastní. Na rozpravě jsme probrali celý závodní den a dohodli jsme, že desátá hodina rozhodně o konání celého závodu. První se na dráhu vydali naši kolegové z Klatov, kterým nevadila ještě mokrá dráha a nakonec se rozjel i náš závod. Tentokrát byla pro neúčast jezdců zrušena kategorie Open EP 1:10 a tak se Míra Loupý přehlásil do stocků. A úspěšně. Sedm osm a sedm jezdců v jednotlivých kategoriích představovali hezké startovní pole a tak i závody nebyly nijak nudné. Pěkná podívaná. Nejnapínavější se stala opět kategorie Hobby, kde modely mají opravdu velice shodné nastavení a výkon, protože prvních pět jezdců mělo po celém dni stejný nájezd kol. Samozřejmě rozhodovaly dojezdové časy. V době oběda proběhla ještě mimořádná rozjížďka, ve které se po dráze proháněly modelové škodovky 130 s takřka maketovými karoseriemi. I když se obloha začala zatahovat a radary předpovídaly návrat silných dešťů, dojeli jsme za sucha a i vyhlášení bylo v suchu. Tak tedy ještě výsledky dne:

F1          

1. Lukáš Holub jun.; 2. Jakub Roček; 3. Aleš Matiášek

Junioři:

1. Lukáš Holub jun. (1); 2. Jakub Trégr jun.(7); 3. –

Hobby EP

1. Pavel Kejdana st.; 2. Miroslav Vlk; 3. Adam Rajniš jun.

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (3); 2. Jakub Olšaník jun. (6); 3. Tomáš Olšaník jun. (7)

Open EP 1:10 – závod se nekonal pro nedostatek jezdců

1. -; 2. -; 3. –

13,5T Stock

1. Miroslav Loupý; 2. Pavel Kejdana ml.; 3. Adam Rajniš jun.

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (3); 2. Adélka Heřmánková jun. (5); 3. –

Další závody se konají poslední červnový víkend a tak doufejme, že se vrátí počasí, na které jsme na naší dráze již několik let zvyklí a nebude mokrá dráha. Zatím se na všech závodech počasí  vždy podepsalo, což se nám několik předchozích sezón nestalo. Těšíme se s vámi na viděnou na našich dalších závodech. [mipfe]