Třetí závody letní sezóny 2022

V sobotu ráno byla dráha mokrá po pátečních plavácích. Vymetali jsme vodu z kaluží a Jirka po dlouhé době vysoušel dráhu i molitanem. Vysoušení pomohlo výrazně i sluníčko, které má již sílu a v neděli už bylo velmi dobře ve stínu depa.

Open GP – do závodu se registrovalo opět šest jezdců, a tak po vyschnutí dráhy jsme se dali do jízd. Dopoledne jsme stihli dvě rozjížďky, po obědě pak třetí a finálovou jízdu. Smůlu měl Petr Piťha, kterého již dva závody zlobí motor a před finálovou jízdou mu dal zřejmě definitivní sbohem. Ve finálové jízdě byl nejrychlejší Tomáš Kaláb, kterého tentokrát úspěšně stíhal Jirka Těhník, za kterým na cílové rovince zůstal Míla Stehlík se ztrátou 14 sekund po odejeté půlhodině. Zdenek si vybral také svůj pech a jednou musel i dolů z empiru nasadit svůj model. Předčasně jsem skončil i já, po prasknutí výfuku ve dvou třetinách závodu. Na stupních vítězů stanuli:

Open GP:   

         1. Tomáš Kaláb; 2. Jiří Těhník; 3. Miloslav Stehlík

Open EP – nedělní závody měly tentokrát nejsilnější zastoupení v kategorii modified, do které se registrovalo 7 jezdců. Ostatní kategorie jelo po šesti jezdcích. Závody jsme odstartoval hned v devět hodin a celkem v klidu jsme se ještě opřed polednem dopracovali do finálových jízd. Nejzajímavější byl závod o druhou a třetí pozici v kategorii modified, kde jezdce po  přepočítání výsledků dělilo jen 5 sekund, takže to bylo zajímavé až do samého závěru. V kategorii formulí se konečně podařilo mladému Jakubu Trégrovi porazit svého otce, když nad ním vyhrál po celodenním ježdění o tři sekundy. Asi i proto, že Jarda Trégr se trápil s motorem a regulátorem, které se rozhodly zcela náhodně stávkovat. Okolo třetí hodiny jsme dojezdili všechny jízdy a za sluncem zalité oblohy jsme vyhlásili výsledky. Na stupních vítězů stanuli následující jezdci:

F1          

1. Aleš Matiášek; 2. Jiří Těhník; 3. Miloslav Pfeffer

Junioři:

1. Jakub Trégr jun. (5); 2. -; 3. –

Open EP 1:10 modified

1. Jiří Jarolímek; 2. Karel Doležal; 3. Jan Kanina

13,5T Stock

1. Jakub Prášil; 2. Pavel Kejdana st.; 3. Adélka Heřmánková jun. (3)

Junioři:

1. Adélka Heřmánková jun. (3); 2. –

Na závěr ještě několik obrázků z neděle:

Těšíme se na shledání na dalších, již 4. závodech, které so konají třetí červencový víkend. [mipfe]