Zahajovací závody letní sezóny 2020

Vládní opatření a coronavirus nás na začátku letošní sezóny trochu limitovali. Museli jsme upustit od volného ježdění, které pořádáme na zahájení sezóny a také jsme zrušili první závody poháru Open EP. Maximální počet 10 osob na jednom místě je přece jenom omezení, které jsme byli schopni překročit. Proto, že zahájení vyšlo letos na svátky osvobození, rozhodli jsme se nakonec odejet naše sobotní klání už v pátek, kdy bylo volno.

Open GP – účast šesti jezdců byla pod povoleným limitem na setkání jednotlivců. Dopoledne jsme společně uvedli dráhu do provozu, což představovalo opětovné zametení od pylu, osazení mantinelů na rovinku a podél depa a také sundání plachty z podlahy empiru. Ještě před poledním klidem jsme už zkoušeli modely a dělali poslední nastavení. Registrace do poháru a pak domluva na rozpravě, kde jsme se společně dohodli, že si odejedeme jednu rozjížďku a pak si rovnou dáme finálovou jízdu. Po rozjížďce si Lukáš jako obvykle vypnul vysílač, a ač se to dosud nikdy nestalo, model se mu rozjel volně po dráze, aby nakonec skončil na sloupu osvětlení. Ohnutý přední tlumič a ulomené kolo byla pro něj konečná. Start finálové jízdy se vydařil a měli jsme 30 minut před sebou. Míla Stehlík se usadil na první pozici a vydržel na ní až do cíle, pro něj tedy závod start cíl. Za ním se o stupně vzájemně honili Tomáš Kupilík a Zdenek Kaláb, aby z toho nakonec vyšel šťastněji Zdenek. Za sebe mohu říci, že jsem moc chtěl, až jsem nedobrzdil rovinku a předním kolem se opřel v 18 minutě o sloupek oplocení a skončil se zlomeným šroubem a spojovačkou řízení. Nic moc. Pro bramborovou medaili si dojel Jirka Těhník. Pro přehled ještě výsledky naší první jízdy poháru Open GP.

Open GP 1:5

1. Miloslav Stehlík; 2. Zdenek Kaláb; 3. Tomáš Kupilík

Open EP – nedělní pohárové závody se pro vládní opatření kolem coronaviru neuskutečnily.

Další závody pořádáme za čtrnáct dnů v termínu 23. a 24. května a tak se s vámi všemi těšíme na viděnou na druhých závodech, již určitě zalitých sluncem.

[mipfe]