Závěrečné závody letní sezóny 2020

Dobrý den všem příznivcům našeho koníčku. Úvodem vám chci sdělit jednu informaci, kterou považuji za zajímavou.  Letošní ročník byl tak trochu jubilejní. Šlo totiž již o 15 ročník, protože ač je to k nevíře, pohárové závody na naší dráze pořádáme opravdu již 15 let. Dráha byla otevřena jedinými závody na konci léta v roce 2005, kdy během roku, od jara do konce léta dali hlavní tři nadšenci tohoto RC sportu dráhu do provozu a od té doby se ji pro vás snažíme udržovat a v provozu. Zásluhu na tom, že dráha v Čelákovicích existuje a my ji můžeme provozovat mají hlavně Pavel Holub, který byl dlouhá léta předsedou klubu a tažným koněm veškerého dění na dráze, dále pak Michal Pála, kterého znáte někteří z obchodu Mipa, a také Aleš Klíma, který patřil také ke dříčům v počátcích budování dráhy a depa do dnešní podoby. Rokem 2006 jsme jako RC klub začali pořádat poháry závodů jednotlivých kategorií. Zatím se nám daří udržet k vaší spokojenosti určitý standard a tak snažíme průběžně dráhu udržovat v dobrém stavu k vaší spokojenosti, i za pomoci některých z vás, kteří jste ochotni čas od času pomoci v udržování dráhy, aby stále fungovala a kterým také děkuji. A teď už k posledním závodům.

Open GP – sobotní závěrečné závody začínaly chladným ránem. Sešlo se nás osm, a tak to vypadalo zase na pěkné závody. Padlo rozhodnutí, že si rozjížďky dáme opět rozdělené na dvě skupiny a tak jsme se pustili do jízd. Šlo to dobře, bez nějakých velkých potíží a tak to jelo jak po másle. Ranní chladno bylo nepříjemné a tak došlo i na dilema okolo volby pneumatik. Přesto se jezdilo krásně. Počasí se nakonec vybralo a tak nám na poslední závody zasvítilo i sluníčko. Po obědě jsme se za krásného sluníčka dali do finálové jízdy. Start se povedl perfektně bez kolizí v první zatáčce, která vše „vyhrává“, a nastalo půlhodinové kroužení. Hned na startu se urval Tomáš Kaláb, kterému se výborně dařilo skoro celou sezónu. Během několika kol se na druhou pozici probojoval i Míla Stehlík, který startoval z posledního místa a na třetí místo se propadl Zdenek Kaláb z druhé startovní pozice. Tam se trápil s Jirkou Těhníkem, který mu šlapal na paty svou jízdou „s větrem ve vlasech“, jak s oblibou popisuje svou jízdu. Po půlhodině kroužení bylo rozhodnuto. Nejen o dnešním pořadí, ale i celkových výsledcích v našem poháru.

Sobotní závody vyhrál svou jízdou Tomáš Kaláb a kolo před druhým Mílou stehlíkem, se kterým ve stejném kole se ztrátou devíti vteřin dojel Zdenek Kaláb. Protože šlo o poslední závody  sezóny 2020, po vyhlášení dnešního dne a přepočítání výsledků jsme vyhlásili i výsledky celého poháru Čelákovice Open GP 2020. Tak zde jsou výsledky:

Open GP 1:5

1. Tomáš Kaláb (75 kol); 2. Miloslav Stehlík (74 kol; 30:05); 3. Zdenek Kaláb (74 kol; 30:16)

Čelákovice Open GP 1:5 2020 (výsledky letošního ročníku)

1. Miloslav Stehlík (271 bodů); 2. Jiří Těhník (260 bodů); 3. Zdenek Kaláb (256 bodů)

Open EP – poslední závody si nenechalo ujít celkem 29 pilotů rozdělených do čtyřech kategorií. Počasí nám přálo, slunce svítilo, ale v depu bylo již chladno a tak se jezdci museli chodit ohřát na slunce při nasazování. Nikomu to ale neubralo na nadšení a nasazení v posledním závodění letošního ročníku našeho poháru. Jednotlivé rozjížďky a následně i finálové jízdy ubíhaly ke spokojenosti všech přítomných. Na dráhu zavítalo i několik diváků, kteří se přišli podívat na své známé či příbuzné a pár jich k nám zavítalo na svých nedělních odpoledních vycházkách. Každopádně nedocházelo k žádným zdržením a vše klapalo jak na drátkách a tak jsme již před třetí hodinou mohli vyhlásit výsledky nedělních závodů a následně i celkové výsledky našeho jubilejního 15. Poháru Čelákovice Open. Potěšilo mne osobně, že se z Popelky, kategorie formule stala nejobsazenější kategorie. Na poslední závody se do této kategorie registrovalo celkem 11 jezdců, osm jich pak bylo v kategorii 13,5T ZERO. Do zbývajících dvou kategorií, Hobby a Open EP 1:10 nastoupilo po pěti jezdcích. Protože šlo o poslední závody letošního ročníku, po vyhlášení denních výsledků byly vyhlášeny i výsledky celého letošního poháru. Výsledky nedělního klání dopadly následovně:

F1          

1. Jakub Roček; 2. Jiří Těhník; 3. Jaromír Trégr

Junioři:

1. Lukáš Holub jun. (5); 2. Jakub Trégr jun,(10); 3. –

Hobby EP

1. Jiří Nalezínek; 2. Miroslav Vlk; 3. Jakub Olšaník jun.

Junioři:

1. Jakub Olšaník jun. (3); 2. Tomáš Olšaník jun. (5); 3. –

Open EP 1:10

1. Miroslav Loupý; 2. Miroslav Červ; 3. Jan Kanina

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (5); 2. -; 3. –

13,5T Stock

1. Karel Štěpánek; 2. Pavel Kejdana ml.; 3. Pavel Kejdana st.

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (5); 2. -; 3. –

Celkové výsledky letošního poháru Čelákovice Open EP skončily takto:

F1          

1. Lukáš Holub jun. (266 bodů); 2. Miloslav Pfeffer (240 bodů); 3. Jaromír Trégr (238 bodů)

Junioři:

1. Lukáš Holub jun. (1); 2. Jakub Trégr jun. (5); 3. Jakub Olšaník jun. (17)

Hobby EP

1. Jiří Nalezínek (282 bodů); 2. Miroslav Vlk (280 bodů); 3. Jakub Olšaník jun. (244 bodů)

Junioři:

1. Jakub Olšaník jun. (3); 2. Tomáš Olšaník jun. (4); 3. Adam Rajniš jun. (5)

Open EP 1:10

1. Miroslav Loupý (240 bodů); 2. Miroslav Červ (227 bodů); 3. Jan Kanina (166 bodů)

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (4); 2. -; 3. –

13,5T Stock

1. Karel Štěpánek (277 bodů); 2. Adam Rajniš jun. (240 bodů); 3. Pavel Kejdana st. (239 bodů)

Junioři:

1. Adam Rajniš jun. (2); 2. Adélka Heřmánková jun. (11); 3. –

Tímto závodem jsme ukončili letošní sezónu a začínáme již připravovat další rok. Všem se omlouvám, že jste na tento článek museli čekat tak dlouho, ale nějak se nedařilo dát to vše dohromady. Děkuji také všem, kteří pomohli po ukončení posledního závodu a vyhlášení výsledků se závěrečným úklidem. Dřevěná hrazení jsou uložena v suchu a čekají na další sezónu. Dráha je uzamčena a vrátíme se na ní s jarními přípravami na nastávající sezónu 2021. Všem, kteří se účastníte zimních halových závodů, držím palce a přeji mnoho úspěchů, pokud nám to situace dovolí. Takže přejeme pevné zdraví vám i vašim blízkým. [mipfe]