Závěrečné závody letní sezóny 2022

Letošní sezónu našeho poháru jsme letos ukončili závody v náhradním termínu. Poslední zářijový víkend jako by nám chtěl vynahradit předchozí víkendy, které nám propršely. Počasí se umoudřilo, a tak jsme za celkem krásného a relativně teplého počasí dojížděli letošní sezónu.

Open GP – na poslední závody se nás sešlo sedm jezdců. Abychom si vynahradili dvě zkažené soboty, naplánovali jsme si na závěrečnou sobotu dvojzávod. První klasický a druhý zkrácený. Tedy první v klasickém režimu, tři rozjížďky se závěrečnou finálovou jízdou a druhý zkrácený na jen jednu rozjížďku, která stanovila pořadí na startu úplně poslední letošní finálové jízdy. Vše krásně klapalo, a tak jsme dopoledne lehce zvládli rozjížďky a krátce po jedné hodině odpolední jsme se pustili do finálové jízdy. Vše klapalo, a tak jsme po finálové jízdě měli dost času na kontrolu modelů a přípravu na další rozjížďku, která měla rozhodnout o pořadí na druhé finálové jízdě. Před čtvrtou odpolední jsme startovali do druhé finálové jízdy. Té se pro závodu na modelu neúčastnil vedoucí jezdec celého poháru a také Petr Pšondr, který měl bohužel jiné povinnosti. Výsledky obou závodů jsou zde:

Open GP             1.závod (náhrada 6. víkendu) – 1. Tomáš Kaláb; 2. Miloslav Stehlík; 3. Jiří Těhník

                             2.závod (náhrada 7. víkendu) – 1. Miloslav Stehlík; 2. Jiří Těhník; 3. Zdenek Kaláb

Open EP – nedělní závody neměli již podruhé plné obsazení, a tak jsme mohli rozjet jen dvě kategorie, formule 1 a kategorii modified. V obou bylo po šesti jezdcích, a to také díky tomu, že si poprvé tuto kategorii poprvé vyzkoušeli Adélka Heřmánková a Pavel Kejdana st., kteří jinak jezdí kategorii Stock. Nedali se nijak zahanbit a předvedli pěkné výkony. Tři rozjížďky a tři finálové jízdy jako vždy jsme jeli za krásného dne a v klidné atmosféře. Vše plynulo tak hladce, že už před druhou hodinou jsme měli odejety všechny jízdy a mohli vyhlašovat výsledky nedělního klání. A jak to tedy dopadlo na posledních závodech letošní sezóny je zde:

F1          

1. Tomáš Voborský; 2. Miloslav Pfeffer; 3. Jiří Těhník

Junioři:

1. Jakub Trégr jun. (6); 2. -; 3. –

Open EP 1:10 modified

1. Jiří Jarolímek; 2. Miroslav Loupý; 3. Jan Kanina

Junioři:

1. Adélka Heřmánková jun. (5); 2. -; 3. –

13,5T Stock – kategorie měla jen dva registrované jezdce, kteří se tak přehlásili do kategorie Modified

1. –; 2. -; 3. –

Junioři:

1. -; 2. -; 3. –

Výsledky letní sezóny Čelákovice Open 2022

Těmito náhradními devátými závody jsme ukončili celou sezónu letošního poháru Čelákovice Open a došlo i na závěrečné vyhlášení celkových výsledků ( ke stažení zde) a předání pohárů vítězným jezdcům. V závorce za jménem je počet dosažených bodů našeho hodnocení, v kategoriích junior i celkové pořadí v poháru.

Open GP – celkem 7 účastníků

1.Tomáš Kaláb (345); 2. Miloslav Stehlík (307); 3. Zdenek Kaláb (301)

F1 – celkem 18 účastníků

1. Jiří Těhník (249); 2. Miloslav Pfeffer (249); 3. Tomáš Voborský (240)

Junioři:

1. Jakub Trégr jun. (189 / 5); 2. Tomáš Olšaník jun. (105 / 9); 3. Sam Votava jun. (34 / 17)

Open EP 1:10 modified – celkem 15 účastníků

1. Jiří Jarolímek (295); 2. Miroslav Loupý (255); 3. Martin Heřmánek (232)

Junioři:

1. Adélka Heřmánková jun. (39 / 12); 2. -; 3. –

13,5T Stock – celkem 13 účastníků

1. Jakub Prášil (190); 2. Pavel Kejdana st. (174); 3. Adélka Heřmánková jun. (160)

Junioři:

1. Adélka Heřmánková jun. (160 / 3); 2. Jakub Olšaník jun. (42 / 9); 3. Nicolas Richter jun. (40 / 12)

Ještě několik obrázků ze soboty a neděle

Všem přeji úspěšnou zimní sezónu a těšíme se s vámi v příštím roce na viděnou na dalším poháru Čelákovice Open 2023. Rádi vás uvidíme na dráze i na jaře na brigádách před zahájením sezóny, kdy budeme připravovat dráhu pro nás všechny, případně ještě letos na brigádě v sobotu 22.09 při závěrečném úklidu dráhy a jejím zazimováním. [mipfe]