Závodní weekend 25-26.5.2019

Open GP

Docela dobré počasí i slibná předpověď na celou sobotu, to byla předzvěst příjemného závodního dne. Po ranních procedurách, spojených se závody, jsme se po deváté hodině poprvé vydali na dráhu. Nejdříve si jen tak zatrénovat a nastavit co bylo ještě třeba a v klidu jsme se pak do prvních rozjížděk pustili v deset hodin. Dopoledne Tomáš a Lukáš modelařili na svých modelech. Tomáš na brzdách a Lukáš se trápil s motorem, který najednou nešel nastartovat. Postavil si hlavu a nechtělo se mu ani škytnout. Lukáš si tak během dne vyzkoušel celou rozborku a zborku celého motoru a provedl málem celou jeho repasi. Bohužel se jeho úsilí nesetkalo s patřičným úspěchem. Lépe na tom byl Tomáš, kterému se nakonec podařilo odvzdušnit brzdový systém, a byl se svou prací spokojen. 

Třetí rozjížďku jsme jeli až po „poledním klidu“, který stále dodržujeme, ačkoliv na sousedním hřišti probíhali závody hasičů a klid zrovna nebyl. Do finálové jízdy bylo rozřazeno podle výsledků z rozjížděk a start se povedl hned na poprvé. V čele závodu se hned usadil první startující Míla Stehlík a za ním jedoucí Jirka Těhník. Toto pořadí si udrželi až do konce. Dalším v pořadí byl Slávek Pfeffer, kterému se dařilo také držet svou pozici. Během finálové jízdy musel na chvíli do depa Tomáš, který měl karambol a ztratil tak několik kol. Bohužel se nepodařilo zjistit kolik, protože jel s jiným modelem než běžně jezdí a nepřehodil si čip a tak nakonec měl nulový výsledek v cíli. Byla to škoda, protože mu to krásně jelo a byl opravdu dost rychlý. Stane se. Určitě ale byli všichni se sobotními závody spokojeni, jelo se bez kolizí, Karel Štěpánek, který nám nahazuje protislužbou za to, že si přijede zatrénovat s elektrou, musel zasáhnout myslím jen dvakrát, takže krásné závody. Těsně před koncem finálové jízdy to vypadalo na pořádnou průtrž, zatáhlo se a pořádná bouřka byla na spadnutí. Dopadlo to ale v pohodě, nic, nespadla ani kapka a tak jsme dojeli na suchu. Finálová jízda nakonec skončila s následujícím výsledkem:

Open GP 1:5

1. Miloslav Stehlík; 2. Jiří Těhník; 3. Miloslav Pfeffer


Open EP

Neděle byla hned od rána slibná. Slunce a modrá obloha a k tomu ještě uspokojivá předpověď počasí. Startovní listina nebyla nejpočetnější a tak jsme na rozpravě po kratší diskuzi u kategorie F1 a 1:10 EP povolili start i ve třech účastnících ale bez předání pohárů. Jelo se již novým systémem startu u finálových rozjížděk, tedy hromadným startem a všichni byli spokojeni. Na podívání byla krásný souboj Míry Loupého a Viktora Halčina, který byl odměněn i potleskem nás přihlížejících. Kategorie Hobby byla oproti kategorii 1:10 EP klidnou podívanou, kde se ale také projevili zkušenosti v držení ideální stopy. Je znát, když se nejede ideální stopa, a na některých místech se tak dá ztratit až několik metrů na stejně jedoucího jezdce. Jde o zkušenosti, které se jistě dostaví. Určitě ale byli všichni spokojeni a musím přiznat, že nasazovači neměli skoro co dělat. Pokud už došlo ke karambolu, většinou znamenal konec rozjížďky, šlo tedy spíše o odstavení modelu z dráhy ostatním. Občas se u dráhy zastavili hasiči, kteří na sousedním stadionu soutěžili v hasičských disciplínách, a tak v diváckých řadách bylo pár dorostenců i dorostenek požárního sportu. V klidu jsme dokončili celý závodní den za pěkného počasí, a tak vám dlužím už jen výsledky závodního dne.

F1 

1. Miloslav Pfeffer; 2. Jaromír Trégr; 3. Jakub Trégr jun.
Junioři:
1. Jakub Trégr jun. (3) ; 2. -; 3. –

Hobby EP

1. Martin Doležán; 2. Pavel Kejdana st.; 3. Miroslav Vlk
Junioři:
1. Jakub Olšaník jun. (4); 2. -; 3. –

Open EP 1:10

1. Viktor Halčin; 2. Miroslav Loupý; 3. Miroslav Červ

13,5T Stock

1. Jan Neuwirt; 2. Pavel Kejdana ml.; 3. Martin Doležán

Další závody budou už červnové, pořádáme je 8. a 9. června. Všechny vás srdečně zveme a těšíme se s vámi na krásný sportovní zážitek u našeho společného koníčku, automobilového modelářství.
[mipfe]